Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է «Հուավեյ» ընկերության փոխնախագահին
Աշխատանքային այցով Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետությունում գտնվող Հայաստանի փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը նոյեմբերի 6-ին Պեկինում հանդիպել է «Հուավեյ» ընկերության փոխնախագահ Ճաո Սիաոբինին:
Տիգրան Ավինյանը ներկայացրել է Հայաստանի գիտատեխնոլոգիական էկոհամակարգի  ներուժը  և առանձնահատկությունները, ինչպես նաև տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում ներդրումներ կատարելու հնարավորությունները:
«Հուավեյ»-ի փոխնախագահն անդրադարձել է ընկերության զարգացման հիմնական ուղղություններին, այդ թվում` սարքավորումների արտադրությանը և գիտահետազոտական գործունեությանը:
Կողմերը քննարկել են Հայաստանի տնտեսական առաջխաղացման, բարձր տեխնոլոգիական ոլորտի և արևային էներգետիկայի զարգացման հեռանկարները: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել  ուսումնասիրել համագործակցության հետագա հնարավորությունները, այդ թվում` հետազոտությունների ու մշակումների ոլորտում:

Тигран Авинян встретился с вице-председателем компании «Хуавей»
Поддержи А1+!Находящийся с рабочим визитом в Китайской Народной Республике вице-премьер Армении Тигран Авинян 6 ноября в Пекине встретился с вице-президентом компании “Хуавей” Чжао Сиаобином.
Тигран Авинян представил потенциал и особенности научно-технологической экосистемы Армении, а также возможности инвестиций в сферу информационных технологий.
Вице-президент “Хуавей” представил основные направления деятельности компании, в том числе и производства оборудования и научно-исследовательской деятельности.
Стороны обсудили перспективы экономического прогресса Армении, развития высокотехнологичной сферы и солнечной энергетики. Достигнута договоренность изучить дальнейшие возможности сотрудничества, в том числе в области исследований и разработок.