sport erik vardanyan
Ֆուտբոլային հայտնի գործակալ Դմիտրի Սելյուկը հաստատել է այն լուրը, որ Հայաստանի և Երևանի «Փյունիկի» կիսապաշտպան Էրիկ Վարդանյանը կարիերան շարունակելու է ռուսական «Սոչի» ակումբում։
«Վարդանյանը ներկայումս համարվում է Հայաստանի ամենատաղանդավոր ֆուտբոլիստը։ Ես նախկինում գործ ունեցել եմ երկու հայ ֆուտբոլիստների՝ Հենրիխ Մխիթարյանի և Արազ Օզբիլիսի հետ։ Այժմ զբաղվում եմ էրիկի գործերով։ Նա բազմաթիվ առաջարկություններ է ստացել տարբեր ակումբներից, սակայն ամենալավը կատարել է «Սոչի» ակումբը։
Պետք է նշեմ, որ «Սոչին» էրիկին ձեռք է բերել ավելի ցածր գումարով, քան նրա դիմաց առաջարկել էր Մոսկվայի «Լոկոմոտիվը»։ Էրիկն այսօր ավելի լավ է նայվում, քան ավելի մեծ գումարներով ձեռք բերված որոշ լեգիոներներ։ Այնպես որ, նայեք և նախանձեք «Սոչիին», որը ձեռք է բերել այդ տաղանդավոր ֆուտբոլիստին», - Դմիտրի Սելյուկի խոսքերը մեջբերում է sport24.ru կայքը։
Հիշեցնենք, որ էրիկ Վարդանյանը Հայաստանի առաջնության «Արարատ» - «Փյունիկ» խաղին մրցակցին հարվածելու, մրցավարին հրելու և «Արարատի» երկրպագուներին անվայել ժեստ ցույց տալու համար վերջերս 6 ամսով որակազրկել էր Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի կարգապահական կոմիտեի կողմից։ Այն ավարտվելու է 2020թ ապրիլի 30-ին։

Футбольный агент подтвердил переход Эрика Варданяна в «Сочи»
Поддержи А1+!Известный футбольный агент Дмитрий Селюк подтвердил информацию о том, что полузащитник Армении и ереванского «Пюника» Эрик Варданяна продолжит карьеру в российском клубе «Сочи».
«Варданян в настоящее время считается самым талантливым футболистом Армении. Я ранее имел дело с моими двумя армянскими футболистами – Генрихом Мхитаряном и Аразом Озбилисом. Сейчас занимаюсь делами Эрика. Он получил многочисленные предложения из различных клубов, однако самое лучшее сделал клуб «Сочи».
Я должен отметить, что «Сочи» приобрел Эрика по более низкой цене, чем за него предложил московский «Локомотив». Эрик сегодня лучше смотрится, чем некоторые легионеры, приобретенные за большую сумму. Таким образом, смотрите и завидуйте «Сочи», который приобрел этого талантливого футболиста», - цитирует слова Дмитрия Селюка сайт sport24.ru.
Напомним, что Эрик Варданян за удар соперника в матче чемпионата Армении «Арарат» - «Пюник», толкание соперника и демонстрацию непристойного жеста болельщикам «Арарата» недавно был дисквалифицирован дисциплинарным комитетом Футбольной федерации Армении. Он завершится 30-го апреля 2020г.