Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստ Էրիկ Վարդանյանը որակազրկվեց 6 ամսով
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի կարգապահական կոմիտեն այսօր քննարկել է Հայաստանի բարձրագույն խմբի «Արարատ» - «Փյունիկ» խաղին հյուրերի ֆուտբոլիստ Էրիկ Վարդանյանի հեռացման հարցը։ Այդ մասին հայտնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությունը։
ՀՖՖ կարգապահական և Էթիկայի կանոնակարգի համաձայն Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպանը մրցավարին հայհոյելու և հրելու, մարզադաշտը լքելիս հանդերձարան տանող ճանապարհին դռանը հարվածելու և կոտրելու, անվայել վարքագծի ու ոչ մարզական պահվածքի համար որակազրկվել է 6 ամսով՝ մինչև 2020 թվականի ապրիլի 30-ը։ Դա նշանակում է, որ էրիկ Վարդանյանը բաց կթողնի Հայաստանի ընթացիկ առաջնությունը։
«Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբը տուգանվել է 600 հազար դրամով։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի առաջնության 12-րդ տուրի «Արարատ» - «Փյունիկ» խաղի 68-րդ րոպեին Էրիկ Վարդանյանը մրցակցին հարվածելու համար կարմիր քարտ էր ստացել և հեռացվել խաղադաշտից։

Футболист сборной Армении Эрик Варданян дисквалифицирован на 6 месяцев
Поддержи А1+!Дисциплинарный комитет Футбольной федерации Армении сегодня обсудил вопрос удаления футболиста гостей на матче высшей лиги Армении “Арарат”-“Пюник” Эрика Варданяна. Об этом сообщает пресс-служба Футбольной федерации Армении.
Согласно дисциплинарному и этическому регламенту ФФА, полузащитник сборной Армении за ругательства и толкание в адрес судьи, удар по двери по дороге в раздевалку покидая поля и ломание двери, недостойное поведение и неспортивное поведение был дисквалифицирован на 6 месяцев до 30-го апреля 2020 года. Это значит, что Эрик Варданян пропустит текущий чемпионат Армении.
Футбольный клуб “Пюник” был оштрафован на 600 тысяч драмов.
Напомним, что на 68-й минуте матча “Арарат” – “Пюник” 12-го тура чемпионата Армении Эрик Варданян получил красную карточку за удар соперника и был удален с поля.