Զինծառայողների ընտանիքի անդամներ
«Մեզ բացակա չդնեք» հասարակական կազմակերպության ղեկավար Սաթիկ Խլղաթյանն ասաց, որ առաջադրված խնդիրը մեկն է․ զոհված զինծառայողների ընտանիքներին տրամադրվի աջակցություն։ «Վարչապետն առաջարկեց կառավարության նիստից հետո օգնականի հետ քննարկեն այդ բոլոր հարցերը»,- նշեց Խլղաթյանը։
Ըստ նրա՝ նիստից հետո բոլոր հարցերը կքննարկվեն Փաշինյանի օգնական Սուրեն Ղամբարյանի հետ։ Հարցին, թե սոցիալական երաշխիքներից օգտվելու հարցերն էլ են բարձրացվե՞լ հանդիպման ժամանակ, կազմակերպության ղեկավարը ցույց տվեց սոցիալական երաշխիքների վերաբերյալ տեղեկանքը և նշեց, որ տեղեկանքը կա, սակայն 2002 թվականից չի գործում փաստաթուղթը։ Նա հավելեց, որ գումարային հարցով էլ ինչ-որ սանդղակ չեն նշել։
«Մենք առողջապահական խնդիրներով դիմում ենք Պաշտպանության նախարարությանը, և վերջինս տալիս է ուղեգիրը։ Բայց ուղեգրի կարգն այսպես է․ մայիս ամսին ուղեգիրը դու վերցնում ես, ասում  ա՝ «Դու հերթագրվի, հոկտեմբեր-նոյեմբերին քո հերթը կհասնի»»,- շարունակեց նա։
Խլղաթյանը վստահություն չունի Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամի նկատմամբ, քանի որ, ըստ նրա, այնտեղ նույնպես անարդարություն է տիրում։  «Մեկ հայտարարվում է կառավարության կողմից 6000 քանի աշխատող, բայց այնտեղ ավելի քիչ գումար է, արանքում գումարը չի երևում, հոգաբարձուների խորհրդում (հիմնադրամում – հեղ․) գումար չի տրվում ականից պայթածին, չի տրվում ավտովթարից տուժածին»,- ընդգծեց Սաթիկ Խլղաթյանը։
Զոհված զինծառայող Նորայր Կիրակոսյանի մայրը «Ա1+»-ի հետ զրույցում ցանկություն հայտնեց, որ 1990 թվականից սկսած զոհված զինծառայողների ընտանիքների անդամներին ուշադրություն դարձվի։ Նա դիմեց Փաշինյանին․ «Պարո՛ն վարչապետ, Դուք շատ լավն եք , մենք Ձեզնից գոհ ենք։ Եթե Դուք չլինեիք մենք մեր ձայնը չեինք բարձրացնի, շատ շնորհակալ ենք Ձեզանից»։

Если б не было Вас, мы не подняли бы наш голос: Мать погибшего военнослужащего Пашиняну (видео)
Глава общественной организации «Не ставьте нам небыл» Сатик Хлгатян сказала, что выдвинута одна проблема: семьям погибших военнослужащих должна быть предоставлена помощь. «Премьер-министр предложил после заседания правительства обсудить с помощником все эти вопросы», - отметил Хлгатян.
По его словам, после заседания все вопросы будут обсуждаться с помощником Пашиняна Суреном Гамбаряном. На вопрос, поднимались ли во время встречи вопросы пользованияи социальными гарантиями, глава организации показал справку о социальных гарантиях и отметил, что справка есть, однако с 2002 года не действует документ. Он добавил, что по денежному вопросу какой-либо шкалы отмечено не было.
«Мы с проблемам здравоохранения обращаемся в Министерство обороны, и последнее дает направление. Но порядок направления таков: ты берешь в мае направление, говорит: «Ты зарегистрируйся в очереди, в октябре-ноябре твоя очередь подойдет», - продолжила она.
У Хлтагян нет доверия к Фонду обеспечения военнослужащих, поскольку, по ее словам, там также царит несправедливость. «То правительство заявляет о 6000 работников, но здесь сумма меньше, в процессе денег не видно, на совете попечителей (в фонде – ред.) деньги не выдаются подорвавшемуся на мине, не выдаются пострадавшему от ДТП», - подчеркнула Сатик Хлгатян.
Мать погибшего военнослужащего Норайра Киракосяна в беседе с «А1+» выразила желание, чтобы обращали внимание на членов семей военнослужащих,  погибших начиная с 1990 года. Он обратился к  Пашиняну: «Господин премьер-министр, Вы очень хороши, мы Вами довольны. Если б Вас не было, мы бы наш голос не подняли, большое спасибо Вам».