Զոհրաբ Մնացականյանի հանդիպել է Վրաստանի ԱԳ նախարար Դավիթ Զալկալիանիի հետ (տեսանյութ)
Հոկտեմբերի 15-ին Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպում ունեցավ  Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Գախարիայի գլխավորած պատվիրակության կազմում Հայաստանում գտնվող  ԱԳ նախարար Դավիթ Զալկալիանիի հետ:
Կողմերն անդրադարձան երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի: Արտգործնախարարները վերահաստատեցին փոխադարձ պատրաստակամությունը՝ բոլոր հնարավոր ուղղություններով խորացնելու երկու երկրների միջև բազմադարյա բարեկամության վրա հիմնված համագործակցությունը՝ նախանշելով այդ ուղղությամբ ձեռնարկվելիք քայլերի շրջանակները:
Հայաստանի և Վրաստանի ԱԳ նախարարները մտքեր փոխանակեցին Արևելյան գործընկերության շրջանակներում ԵՄ հետ համագործակցության և երկխոսության շուրջ:
Հանգամանալից քննարկվեցին տարածաշրջանային իրավիճակը և խնդիրներ: Երկուստեք կարևորվեց տարածաշրջանային խաղաղության, անվտանգության և կայունության պահպանումը:

Зограб Мнацаканян встретился с министром ИД Грузии Давидом Залкалиани (видео)
Поддержи А1+!Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян 15 октября принял главу МИД Грузии Давида Залкалиани, прибывшего в Ереван в составе официальной делегации во главе с премьер-министром Грузии Георгием Гахарией.
Стороны затронули ряд вопросов, представляющих взаимный интерес. Министры иностранных дел подтвердили обоюдную готовность углублять многовековую дружбу между двумя странами во всех возможных отношениях, наметив шаги, которые необходимо предпринять в этом направлении.
Министры иностранных дел Армении и Грузии обменялись мнениями о сотрудничестве и диалоге с ЕС в рамках Восточного партнерства.
Были подробно обсуждены региональная ситуация и проблемы. Стороны подчеркнули важность поддержания регионального мира, безопасности и стабильности.