Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալել է Ադրին Նազարյանին և Փոլ Քրիքորյանին (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է ԱՄՆ Կալիֆոռնիայի նահանգային ասամբլեայի անդամ Ադրին Նազարյանին և Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհրդի անդամ Փոլ Քրիքորյանին:
Ընդգծելով Կալիֆոռնիայի նահանգի, մասնավորապես Լոս Անջելեսի հետ Հայաստանի ունեցած երկարամյա սերտ հարաբերությունների կարևորությունը՝ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը նշել է այն ոլորտները, որտեղ համագործակցության և առկա կապերն էլ ավելի խորացնելու առավել մեծ ներուժ կա՝ նոր տեխնոլոգիաներ, գիտություն, կրթություն, էներգետիկա, գյուղատնտեսություն:Ադրին Նազարյանը և Փոլ Քրիքորյանը պատրաստակամություն են հայտնել անել հնարավորը՝ նպաստելու երկկողմ փոխշահավետ համագործակցության զարգացմանը, հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդմանը:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև Միացյալ Նահանգներում, մասնավորապես Կալիֆոռնիայի նահանգում հայ համայնքի ներգրավվածությանը տեղի հասարակական-քաղաքական և տնտեսական կյանքին:

Армен Саркисян принял Адрин Назарян и Пола Крикоряна (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян принял члена Ассамблеи штата Калифорния США Адрин Назарян и члена Городского совета Лос-Анджелеса Пола Крикоряна.
Подчеркнув важность многолетних тесных отношений Армении со штатом Калифорния, в частности с Лос-Анджелесом, президент республики Армен Саркисян отметил те сферы, в которых есть еще больший потенциал для углубления сотрудничества и существующих связей: новые технологии, наука, образование, энергетика, сельское хозяйство.
Адрин Назарян и Пол Крикорян выразили готовность сделать все возможное для развития двустороннего взаимовыгодного сотрудничества, укрепления связей Родина – Диаспора.
В ходе встречи было затронуто и участие армянской общины в общественно-политической и экономической жизни в США, в частности, в штате Калифорния.