Զոհրաբ Մնացականյանի հանդիպումը ՍԾՏՀԿ ՄՄՔ գլխավոր քարտուղար Մայքլ Քրիստիդեսի հետ (տեսանյութ)
Հոկտեմբերի 8-ին ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն ընդունեց ՍԾՏՀԿ մշտական միջազգային քարտուղարության գլխավոր քարտուղար Մայքլ Քրիստիդեսին:
Ողջունելով գլխավոր քարտուղարին՝ ԱԳ նախարարը բարձր գնահատեց ՍԾՏՀԿ դերը տարածաշրջանային համագործակցության առաջմղման և խթանման գործում: Այս առնչությամբ նախարար Մնացականյանը հայտնեց Հայաստանի պատրաստակամությունը՝ շարունակելու արդյունավետ փոխգործակցությունը և կառուցողական ներգրավվածությունը կազմակերպության շրջանակներում:
Կողմերը կարևորեցին ս.թ. հոկտեմբերի 7-ին ՀՀ կառավարության և Սևծովյան Տնտեսական Համակագործակցություն Կազմակերպության ՄԱԿ-ի Զարգացման Ծրագրի (ՄԱԶԾ) հետ համատեղ  «Օգտագործելով տեխնոլոգիական ուժը ազդեցության համար. ՍԾՏՀ տարածաշրջանային համագործակցության հեռանկար» խորագրով բարձրաստիճան հարակից միջոցառման անցկացումը Երևանում և դրա շրջանակներում տեղի ունեցած քննարկումները։
Հանդիպման ընթացքում մտքեր փոխանակվեցին տարածաշրջանում կազմակերպության կանոնադրությամբ նախանշված առաջնահերթությունների իրագործման ուղղությամբ համատեղ քայլերի ձեռնարկման շուրջ:

Встреча Зограба Мнацаканяна с генеральным секретарем ПМС ОЧЭС Майклом Кристидесом (видео)
Поддержи А1+!Министр иностранных дел Зограб Мнацаканян 8 октября принял генерального секретаря Постоянного международного секретариата Организации черноморского экономического сотрудничества (ОЧЭС) Майкла Кристидеса.
Приветствуя генерального секретаря, министр иностранных дел высоко оценил роль ОЧЭС в развитии и стимуляции регионального сотрудничества. В этой связи министр Мнацаканян выразил готовность Армении продолжать эффективное сотрудничество и конструктивное взаимодействие в рамках организации.
Стороны подчеркнули важность организованного правительством Армении и Организацией Черноморского экономического сотрудничества совместно с Программой развития ООН (ПРООН) мероприятия на высоком уровне под названием «Использование силы технологий для воздействия- перспективы регионального сотрудничества ОЧЭС» и проведенных в рамках этого мероприятия обсуждений.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями относительно принятия совместных шагов по реализации приоритетов организации в регионе.