Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալել է պրոֆեսոր Ջոն Բիլեզիկյանի գլխավորած պատվիրակությանը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է ԱՄՆ Կոլումբիայի համալսարանի պրոֆեսոր, հայտնի բժիշկ Ջոն Բիլեզիկյանի գլխավորած պատվիրակությանը, որի անդամները Հայաստանում մասնակցելու են օստեոպորոզի հիմնախնդիրներին նվիրված միջազգային գիտաժողովին:
Հյուրերը ներկայացրել են գիտաժողովի նպատակը, նշել խնդրի վերաբերյալ հանրային իրազեկման մակարդակի բարձրացման կարևորությանը, այդ նպատակով հատկապես երիտասարդների շրջանում և Հայաստանի մարզերում կրթական ծրագրերի իրականացման անհրաժեշտությանը:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը ողջունել է պրոֆեսոր Բելեզիկյանի կողմից Հայաստանում իրականացվող ծրագրերը, ինչպես նաև կարևորել է Հայաստանում արդեն երկու տարի գործող Օստեոպորոզի կենտրոնի գործունեությունը:

Президент Армен Саргсян принял делегацию во главе с профессором Джоном Билезикяном
8 октября президент Армен Саргсян принял делегацию во главе с профессором Колумбийского университета Джоном Билезикяном, члены которой примут участие в международной конференции по остеопорозу в Армении.
Гости представили цель конференции, подчеркнув важность повышения информированности общественности по данному вопросу, особенно необходимости реализации образовательных программ среди молодежи и в регионах Армении.
Президент Армен Саргсян приветствовал программы профессора Белезикяна, осуществляемые в Армении, и придал большое значение двухлетней деятельности Центра остеопороза в Армении.