Լեւոն Քոչարյանը՝ հոր առողջական վիճակի մասին (տեսանյութ)
Ռոբերտ Քոչարյանի որդին՝ Լևոն Քոչարյանը, այսօր դատարանում անդրադառնալով դատավոր Աննա Դանիբեկյանի հետ տեղի ունեցած միջադեպին, ասաց՝ չի ցանկանում մեկնաբանել կատարվածը իրավական հարթության վրա։ Նրա կարծիքով՝ ավելի լավ կլինի քննարկել, թե արդյոք ճի՞շտ արարք էր, թե ոչ։
«Այդ տղաներն ակամայից շատ երևացող ձևով ցույց տվեցին մեր երկրում այսօր կիրառվող երկակի ստանդարտները։ Երբ որ Աննա Դանիբեկյանը սեպտեմբերի 16-ին խորհրդակցական սենյակում պետք է որոշում ընդուներ, թե հաջորդ օրը ՍԴ որոշման հիմքով խափանման միջոցը վերացնում է, թե ոչ, երկրի առաջին երկու դեմքերը ՍԴ որոշումը որակեցին ապօրինի։ Փաստորեն, հաջորդ օրն Աննա Դանիբեկյանը անտեսեց ՍԴ որոշումը»։
Երկակի ստանդարտներ ասելով՝ Լևոն Քոչարյանը նկատի ունի, որ Հայաստանում նույն արարքի համար տարբեր կողմերը տարբեր արձագանք են ստանում։
«Եթե մի դեպքում Քոչարյանի հետ կապված է, կարելի է, պետք է բռնել, դատել, քառատել։ Իսկ եթե ուրիշների հետ կապված է, երկրի ղեկավարները, պաշտոնյաները, իրենց հարող ուժերը, ուրեմն դա չի կարելի»։
Անդրադառնալով հոր առողջական վիճակին և վերջերս հիվանդանոց այցին՝ Լևոն Քոչարյանը նշեց՝ լուրջ ոչինչ չկա, և դա ընդամենը ընթացիկ ստուգում էր, որի արդյունքներին դեռ սպասում են։

Левон Кочарян о состоянии здоровья отца (видео)
Сын Роберта Кочаряна Левон Кочарян сегодня в суде обратившись к инциденту с судьей Анной Данибекян, сказаал: он не хочет комментировать происшедшее на политической плоскости. По его мнению, было бы лучше обсудить, было ли это правильным поступком или нет.
«Эти парни невольно очень явным способом продемонстрировали двойные стандарты, царящие в нашей стране сегодня. Когда Анна Данибекян 16-го сентября должна была принять решение в совещательном кабинете, устраняет ли на следующий день меру пресечения на основании решения КС или нет, два первых лица страны квалифицировали решение КС как незаконное. Фактически, на следующий день Анна Данибекян игнироривала решение КС».
Под двойными стандартами Левон Кочарян имеет в виду, что в Армении за один и тот же поступок разные стороны получают различную реакцию.
«Если в одном случае связано с Кочаряном, можно, нужно поймать, осудить, четвертовать. А если связано с другими, главы государства, чиновники, примыкающие к ним силы – то нельзя».
Обратившись к состоянию здоровья отца и недавнему посещению больницы, Левон Кочарян отметил: нет ничего серьезного, и это была всего лишь текущая проверка, результаты которой еще ожидаются.