Անընդունելի է, որ 30 տարվա պատմություն կերտած նախագահներից մեկը գտնվում է անազատության մեջ․ Սեյրան Օհանյան (տեսանյութ)
Պաշտպանության նախկին նախարար, Սահմանադրական կարգը տապալելու մեջ մեղադրվող Սեյրան Օհանյանի համար անընդունելի է, որ 30 տարվա պատմություն կերտած նախագահներից մեկը գտնվում է անազատության մեջ։
Այս մասին Սեյրան Օհանյանն ասաց «Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով» դատական նիստից առաջ։
«Կարելի է այդ ամենը իրականացնել ազատության մեջ, առավել ևս, որ Ռոբերտ Քոչարյանը ցույց է տվել, որ ինքը հանգիստ, համարձակ եկել և ներկայացել է, ինչ պահանջներ դրվել են նրա առաջ, նա կատարել է»,- ասաց պարոն Օհանյանը։
Սեյրան Օհանյանը կարծում է, որ եթե Ռոբերտ Քոչարյանը լինի ազատության մեջ, ապա նա չի խոչընդոտի ոչ մի գործընթացի։
«Նախաքննական մարմինը իր գործը կատարել է, մարդիկ, որոնք ցուցմունք են տվել, իրենց ցուցմունքների տերն են, չեմ կարծում, թե ինքը կարող է նրանց հետ առնչություն ունենալ և ազդել։ Առավել ևս, որ Ռոբերտ Քոչարյանն այդ ցուցմունք տված 1000 զինծառայողների հետ առնչություն չի ունեցել։ Ես այդ ժամանակ Գլխավոր շտաբի պետն եմ եղել, և Ռոբերտ Քոչարյանը ինձ որևէ մի ցուցում, հրաման չի տվել»,- ընդգծեց Սեյրան Օհանյանը։

Неприемлемо, что один из президентов, создавших 30-летнюю историю, находится в заключении: Сейран Оганян (видео)
Бывший министр обороны, обвиняемый в свержении Конституционного строя Сейран Оганян считает неприемлемым, что один из президентов, создавших 30-летнюю историю, находится в заключении.
Об этом Сейран Оганян сказал перед судебным заседанием «По делу Роберта Кочаряна и остальных».
«Можно все это осуществить на свободе, более того, что Роберт Кочарян показал, что он был спокоен, смел и явился, выдвинутые перед ним требования выполнил», - сказал господин Оганян.
Сейран Оганян считает, что если Роберт Кочарян будет в заключении, он не будет препятствовать никакому процессу.
«Орган предварительного расследования сделал свое дело, люди, давшие показание, являются хозяевами своих показаний, не думаю, что он может иметь к ним отношение и влиять. Более того, Роберт Кочарян не имел отношения к этим 1000 военнослужащим, давшим показание. Тогда я был начальником Генерального штаба, и Роберт Кочарян не давал мне никаких указаний, команд», - подчеркнул Сейран Оганян.