Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Վլադիմիր Պուտինին ծննդյան օրվա առթիվ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին:
Նախագահ Սարգսյանը գոհունակությամբ է արձանագրել Վլադիմիր Պուտինի որոշիչ անձնական ներդրումը մասնավորապես քաղաքական, տնտեսական, ռազմական, մարդասիրական և այլ ոլորտներում, մշակույթի, նորարարության և տեխնոլոգիաների բնագավառներում մեր երկրների դաշնակցային և փոխշահավետ համագործակցության ամրապնդման և ընդլայնման գործում:
«Հայաստանում Ձեզ ճանաչում են որպես Ռուսաստանի նշանավոր առաջնորդի, մեր ժողովրդի անկեղծ բարեկամի և ժամանակակից աշխարհի առավել հեղինակավոր քաղաքական գործիչներից մեկի:
Կցանկանայի ընդգծել, որ մենք պատրաստ ենք աջակցել Ձեր շարունակական ջանքերին՝ ուղղված խաղաղության, անվտանգության և կայունության ապահովմանը ինչպես մեր տարածաշրջանում, այնպես էլ ամբողջ աշխարհում:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, նոր հաջողություններ Ձեր գործունեության մեջ, իսկ Ռուսաստանի եղբայրական ժողովրդին՝ խաղաղություն, երջանկություն, բարեկեցություն եւ բարգավաճում»,-ասված է Հայաստանի նախագահի ուղերձում:

Президент Армен Саргсян поздравил Владимира Путина с днем рождения
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Армен Саргсян направил поздравительное послание Президенту Российской Федерации Владимиру Путину в связи с днем рождения.
Президент Саргсян выразил удовлетворение решительным личным вкладом Владимира Путина, особенно в укрепление и расширение союзнического и взаимовыгодного сотрудничества наших стран в политической, экономической, военной, гуманитарной и других сферах, в области культуры, инноваций и технологий.
«В Армении вы признаны выдающимся лидером России, искренним другом нашего народа и одним из самых престижных политиков в современном мире.
Я хотел бы подчеркнуть, что мы готовы поддержать ваши постоянные усилия по обеспечению мира, безопасности и стабильности как в нашем регионе, так и во всем мире.
Желаю вам крепкого здоровья, новых успехов в работе и мира, счастья, процветания и процветания братскому народу России», - говорится в послании президента Армении.