Իտալական «Լեոնարդո»-ն անցնում է ավելի գործնական քայլերի․ ներկայացվել է փաստաթուղթ՝ Հայաստանի հետ գործընկերության վերաբերյալ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շարունակում է հանդիպումներն ու քննարկումներն աշխարհի առաջատար ընկերությունների ղեկավարների հետ։ Իտալական հանրահայտ «Լեոնարդոյի» գլխավոր գործադիր տնօրեն Ալեսանդրո Պրոֆումոյի և ընկերության ղեկավարության հետ նախօրեին տեղի ունեցած հանդիպումից հետո քննարկումները մտել են գործնական փուլ։
Սեպտեմբերի 26-ին Հռոմում ընկերության ներկայացուցիչը նախագահ Սարգսյանին է ներկայացրել «Լեոնարդո» ընկերության կողմից պատրաստված փաստաթուղթը Հայաստանի հետ գործընկերության վերաբերյալ, որտեղ ամփոփված է ընկերության դիրքորոշումը համագործակցության ուղղությունների վերաբերյալ։ «Լեոնարդո» ընկերությունը սեպտեմբերի 24-25-ը Հռոմում կայացած կիբերանվտանգությանը նվիրված՝ աշխարհում առաջատար Cybertech Europe 2019-ի միջազգային համաժողովի գործընկերն է։
Հիշեցնենք, որ նախագահ Սարգսյանը միջազգային տարբեր հարթակներում մի քանի անգամ հանդիպել էր «Լեոնարդոյի» ղեկավարության հետ՝ քննարկելով Հայաստանի հետ համագործակցության հնարավորությունները։
Արտերկրյա այցերի ընթացքում աշխարհում հայտնի ընկերություններին Հայաստանի հետ համագործակցության հնարավորությունները ներկայացնելը և նրանց հետ գործընկերային հարաբերություններ ստեղծելը Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի գործունեության առանցքային մասն են։ Արդյունքում Հայաստանն ավելի հասկանալի և ընկալելի է դառնում խոշոր ընկերությունների համար, որոնք արձանագրում են իրենց գործնական մտադրությունները մեր երկրում իրենց ներկայությունը հաստատելու ուղղությամբ։ Իտալական «Լեոնարդոն» դրա լավագույն օրինակներից է։

Компания “Леонардо” в качестве партнера с Арменией приступает к практическим шагам: представлен документ о партнерстве с Арменией
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Армен Саркисян продолжает встречи и обсуждения с руководителями ведущих компаний мира.
После состоявшейся накануне встречи с генеральным исполнительным директором компании “Леонардо” Алессандро Профумо и руководством компании обсуждения вышли на практический этап.
26 сентября в Риме представитель компании представил президенту Саркисяну подготовленный компанией “Леонардо” документ о партнерстве с Арменией, в котором обобщена позиция компании относительно направлений сотрудничества. Компания “Леонардо” является партнером ведущей в мире Международной конференции “Cybertech Europe 2019” по кибербезопасности, состоявшейся с 24 по 25 сентября в Риме.
Напомним, что президент Саркисян на различных международных площадках несколько раз встречался с руководством “Леонардо”, обсуждал возможности сотрудничества с Арменией. Представление в ходе своих зарубежных визитов известным в мире компаниям возможностей сотрудничества с Арменией и создание с ними партнерских отношений являются ключевой частью деятельности президента республики Армена Саркисяна. В результате Армения становится более понятной и воспринимаемой крупными компаниями, которые констатируют свои практические намерения по установлению своего присутствия в нашей стране. Итальянская компания “Леонардо” - один из лучших примеров этого.