Իրանի քաղաքացու ուղեբեռում հայտնաբերել է 5.5կգ թմրանյութ․ հարուցվել է քրեական գործ․ ՊԵԿ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՊետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչությունն օրերս կանխել է հանրապետության սահմանով թմրամիջոցների անօրինական տեղափոխման հերթական փորձը: Վարչության աշխատակիցները «Ագարակ» պետական սահմանային անցակետում զննության են ենթարկել Հայաստան ժամանած Իրանի քաղաքացի Շ.Ս.-ի ուղեբեռը: Արդյունքում նրա ճամփորդական պայուսակում ներկառուցված կողամասում հայտնաբերվել է 5.5կգ «մեթամֆետամին» տեսակի թմրանյութին նմանվող սպիտակ, բյուրեղանման զանգված:
Մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչությունում կազմված նյութերով՝ ՊԵԿ քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 267.1 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով: Իրանի քաղաքացին կալանավորվել է:

В багаже гражданина Ирана обнаружено 5,5 кг наркотического вещества – возбуждено уголовное дело: КГД (видео)
Управление по борьбе с контрабандой Комитета государственных доходов на днях предотвратило очередную попытку незаконного ввоза наркотического вещества в республику.
Сотрудники управления на КПП “Агарак” провели досмотр багажа прибывшего в Армению гражданина Ирана Ш. С. В результате, в его сумке было обнаружено 5,5 кг кристаллизованной массы, похожей на наркотическое вещество метамфетамин.
По материалам, составленным в управлении по борьбе с контрабандой, в следственном управлении КГД возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 267.1 Уголовного кодекса РА.
Уведомление: обвиняемый в преступлении считается невиновным, пока его вина не доказана вступившим в законную силу приговором суда.