Մեկնարկել է Հանուն Ամուլսարի պաշտպանության երթը (տեսանյութ)
Այստեղ են նաեւ այլ բնապահպանական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, Սասնա ծռեր կուսակցության անդամներ` Ժիրայր Սեֆիլյանը, Վարուժան Ավետիսյանը, քաղաքագետ Արա Պապյանը, Լուսավոր Հայաստան խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Գորգիսյանը եւ այլոք։
Ակցիայի մասնակիցները պաստառներով են, որոնց վրայի գրությունները կոչ են` հեռու մնալու Ամուլսարից։ Նշվեց, որ երթը պետք է լինի խաղաղ, ուղղված արդարության վերականգնմանը։
Մասնակիցները կոչ արեցին զերծ մնալ որևէ բռնությունից երթի ընթացքում։ Ակցիայի մասնակիցները թմբուկներ զարկելով սկսեցին երթը, որի վերջնակետը Հանրապետության հրապարակն է

Стартовало шествие во имя защиты Амулсара (видео)
Здесь также находятся представители экологических организаций, члены партии Сасна црер – Жирайр Сефилян, Варужан Аветисян, политолог Ара Папян, депутат от фракции Светлая Армения Георгий Горгисян и другие.
Участники акции были с плакатами, на которых были призывы держаться подальше от Амулсара. Было отмечено, что шествие должно быть мирным, направленным на восстановление справедливости.
Участники призвали воздерживаться от какого-либо насилия во время шествия. Участники акции начали шествие со звуком барабанов, конечный пункт – Площадь Республики.