ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել նախագահ Սարգսյանին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի Հանրապետության անկախության տոնի առթիվ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
«Հարգելի Արմեն Վարդանի,
Ուրախ եմ շնորհավորել Ձեզ՝ Հայաստանի Հանրապետության անկախության օրվա առիթով: Մեր երկրների հարաբերությունները հիմնված են բազմադարյա բարեկամության ավանադույթների, հոգևոր մտերմության և փոխադարձ վստահության վրա:
Դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացումը, ինչպես նաև տարբեր ուղղություններով արդյունավետ համագործակցությունը լիովին համապատասխանում են Հայաստանի և Ռուսաստանի ժողովուրդների շահերին և համահունչ են տարածշրջանային անվտանգության և կայունության ամրապնդմանը:
Ձեզ ի սրտե քաջառողջություն և հաջողություններ եմ մաղթում, իսկ Ձեր հայրենակիցներին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»:

Президент РФ Владимир Путин направил поздравительное послание президенту Саркисяну
По случаю Дня Независимости Республики Армения президенту республики Армену Саркисяну президент Российской Федерации Владимир Путин направил поздравительное послание.
“Уважаемый Армен Варданович!
Рад поздравить Вас с Днем Независимости Республики Армения! Отношения наших стран основаны на традициях многовековой дружбы, духовной близости и взаимном доверии.
Дальнейшее развитие союзнических отношений, а также эффективное сотрудничество по разным направлениям полностью соответствуют интересам народов Армении и России, и они созвучны укреплению региональной безопасности и стабильности.
От всего сердца желаю Вам крепкого здоровья и успехов, а Вашим соотечественникам - мира и благополучия”.