Հրազենային վնասվածքներ են ստացել․ սպանության փորձ՝ Արմավիրի մարզում
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ Արմավիրի մարզի երեք բնակչի նկատմամբ սպանության փորձ կատարելու դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
2019թ. սեպտեմբերի 17-ին՝ ժամը 22.40-ին, «Վաղարշապատ» Բ/Կ-ից հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ «աջ ազդրի շրջանի հրազենային վերք, խորանիստ զարկերակների վնասվածքներ, արտաքին արյունահոսություն, հեմորալգիկ շոկ 3-րդ 4-րդ աստիճանի»  ախտորոշմամբ իրենց մոտ բուժօգնության է տեղափոխվել Աղավնատուն գյուղի բնակիչը՝ ծնված  1989թ.:
Նույն օրը՝ ժամը 23.10-ին, հաղորդում է ստացվել նաև  «Էրեբունի» Բ/Կ-ից այն մասին, որ իրենց մոտ բուժօգնության է տեղափոխվել նույն գյուղի ևս երկու բնակիչ՝ ծնված 1986 և 1982թթ.՝ համապատասխանաբար՝ «պոլիտրավմա, կրծքավանդակի աջ կեսի հրազենային վնասում» և «աջ և ձախ ստորին վերջույթների հրազենային վնասում» ախտորոշմամբ:
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը
Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Բժիշկների կողմից տրված տեղեկանքների համաձայն՝ նշված անձինք ի վիճակի չեն բացատրություն տալու: Նշանակվել է դատաձգաբանական և դատաբժշկական փորձաքննություն:
Կատարվում է նախաքննություն: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձին (անձանց) հայտնաբերելու ուղղությամբ

Получили огнестрельные ранения: покушение на убийство в Армавирской области
В следственном отделе Вагаршапата Армавирского областного следственного управления Следственного комитета Армении ведется следствие для выяснения обстоятельств совершения попытки убийства трех жителей Армавирской области.
17-го сентября 2019 г. в 22: 40 в медицинский центр “Вагаршапат” поступило сообщение о том, что к ним с диагнозом - огнестрельное ранение правого бедра, травмы артерий, внешнее кровотечение, геморрагический шок 3-й степени был доставлен житель села Агавнатун, 1989 г.р.
В тот же день в 23: 10 поступило сообщение о том, что к ним были доставлены еще двое жителей того же села, 1986 г.р. и 1982 г.р. с диагнозами - политравма, огнестрельное ранение правой половины грудной клетки и огнестрельное повреждение правой и левой нижней конечности.
На место происшествия выехала оперативно-следственная группа.
По данному факту в Вагаршапатском следственном отделе Армавирского областного следственного управления СК РА возбуждено уголовное дело по признакам части 2 статьи 34-104 и части 1 статьи 235 Уголовного кодекса РА.
Согласно справкам, выданным врачами, указанные лица не в состоянии дать объяснения. Назначены судебно-баллистическая и судебно-медицинская экспертизы.
Ведется следствие. Предпринимаются необходимые меры для выяснения всех обстоятельств инцидента, обнаружения лица (лиц), совершившего предполагаемое преступление.