ՊԵԿ-ը վերջին երեք ամիսներին բացահայտել է մաքսանենգության և մաքսային կանոնների խախտման 43 դեպք
Պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչությունը շարունակում է աշխատանքը մաքսանենգության դեպքերի բացահայտման ուղղությամբ: Վարչության աշխատակիցների հետևողական աշխատանքի արդյունքում վերջին երեք ամիսներին հայտնաբերվել է թմրամիջոցների և հոգեմետ նյութերի մաքսանենգության մի շարք դեպքեր: Ձեռնարկված միջոցառումներով բացահայտվել են նաև մաքսային կանոնների խախտմամբ՝ ՀՀ տարածք այլ ապրանքերի ներմուծման մի շարք դեպքեր: Ընդհանուր առմամբ  բացահայտվել է 43 դեպք:
Մասնավորապես, ՊԵԿ մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության աշխատակիցները բացահայտել են շուրջ 5կգ 600գ ափիոն, 596գ հաշիշ, 383գ մարիխուանա, 104գ մետամֆետամին, 29գ հերոին, 0,8գ կոկաին և 39գ «հաշիշի յուղ» տեսակի թմրանյութեր, ինչպես նաև  «հաշիշի յուղ» տեսակի թմրանյութով լիցքավորված էլեկտրոնային սիգարետի 32 մուշտուկ, թմրամիջոցների պարունակությամբ 536 հաբ, հոգեմետ նյութերի պարունակությամբ 4520 հաբ և 3 փամփուշտ: Իրականացված միջոցառումների արդյունքում հայտնաբերվել են նաև մաքսային հսկողությունից թաքցված և մաքսային կանոնների խախտմամբ հանրապետություն  ներմուծված շուրջ 10 տոննա ապրանք, 50 կգ տարբեր տեսակի դեղամիջոց և 100 բջջային հեռախոս:

КГД за последние три месяца выявил 43 случая контрабанды и нарушения таможенных правил
Управление по борьбе с контрабандой Комитета государственных доходов продолжает работу по выявлению случаев контрабанды. В результате последовательной работы сотрудников управления за последние три месяца был выявлен ряд случаев контрабанды наркотических средств и психотропных веществ. Благодаря предпринятым мерам были раскрыты и другие случаи ввоза на территорию Армении иных товаров с нарушением таможенных правил.
В частности, сотрудники управления по борьбе с контрабандой КГД обнаружили около 5 кг 600 г опиума, 596 г гашиша, 383 г марихуаны, 104 г метамфетамина, 29 г героина, 0,8 г кокаина и 39 г, 32 мундштука электронных сигарет, наполненных наркотическим веществом гашишное масло, 536 таблеток наркотических средств, 4520 таблеток с содержанием психотропных веществ и 3 патрона.
В результате проведенных мероприятий были обнаружены также и 10 тонн товаров, ввезенных в республику с нарушением таможенных правил, 50 кг различных видов лекарств и 100 мобильных телефонов.