Իտալիայի դեսպանը առանց փաստաբանի կանխատեսում չի անի
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ-ում Իտալիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Վինչենցո դել Մոնակոն այսօր ներկա կգտնվի Հայաստան-Իտալիա ֆուտբոլային խաղին։ Սակայն նա կանխատեսում չի անի՝ առանց իր փաստաբանի ներկայության։ Կատակում է հայ լրագրողների ներկայությամբ, թե մի դեպքում իրեն թույլ չեն տա դուրս գալ ասուլիսի սրահից, մյուս դեպքում՝ հայրենիք վերադառնալ։ Իսկ ավելի լուրջ՝ նա կարծում է, որ սա հիանալի հնարավորություն է Նոր Հայաստանը Եվրոպային ներկայացնելու, քանի որ խաղը հեռարձակվելու է եվրոպական բազմաթիվ հեռուստալիքներով։
Ի դեպ, դեսպանի լրագրողների հետ հանդիպման առիթն այլ էր. Հայաստանի պետական կամերային նվագախումբը 2019-2020 թվականների համերգաշրջանի բացելու է իտալական ծրագրով։ Նախաձեռնության հեղինակը դեսպան Վինչենցո դել Մոնակոն է։

Посол Италии не будет делать прогнозов без адвокатов
Поддержи А1+!Чрезвычайный и полномочный посол Италии в РА Винченцо дель Монако сегодня будет присутствовать на футбольном матче Армения-Италия. Однако он не будет делать прогнозов без присутствия своего адвоката. Шутит в присутствии армянских журналистов, что в одном случае ему не позволят выйти из зала пресс-конференции, в другом случае – вернуться на родину. А серьезнее, он считает, что это – великолепная возможность представить Европе Новую Армению, поскольку матч будет транслироваться по многочисленным европейским телеканалам.
Кстати, повод для встречи посла с журналистами был другой: Государственный камерный оркестр Армении откроет концертный сезон 2019-2020 итальянской программой. Автор инициативы – посол Винченцо дель Монако.