Ռուստամ Բադասյանը ԵԱՀԿ ներկայացուցիչների հետ քննարկել է հակակոռուպցիոն ոլորտին վերաբերող մի շարք հարցեր
Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ տնտեսական և շրջակա միջավայրի հարցերով համակարգող գրասենյակի գլխավոր խորհրդական Անդրեյ Մունտեանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Նշենք, որ եվրոպական կառույցի հետ համատեղ մեկնարկած ծրագրի շրջանակում ԵԱՀԿ-ն աջակցում է Հայաստանում կոռուպցիայի դեմ պայքարի, մասնավորապես, հակակոռուպցիոն մասնագիտացված իրավապահ մարմին ստեղծելու գործընթացին:
Նախարար Բադասյանը շնորհակալություն է հայտնել ԵԱՀԿ ներկայացուցիչներին արդյունավետ համագործակցության համար և գործընկերների հետ քննարկել կոռուպցիայի դեմ պայքարի նպատակով ստեղծվելիք երկու նոր մարմինների` Հակակոռուպցիոն կոմիտեի և Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի կազմավորման կարգն ու գործիքակազմերը, ինչպես նաև անդրադարձել  եվրոպական մի շարք երկրներում գործող համանման մարմինների լավագույն փորձին ու չհաջողած պատմություններին:
ԵԱՀԿ ներկայացուցիչ Անդրեյ Մունտեան շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և վերահաստատել հակակոռուպցիոն պայքարին աջակցելու ԵԱՀԿ պատրաստակամությունը:

Рустам Бадасян обсудил с представителями ОБСЕ вопросы, касающиеся антикоррупционной сферы
26 августа министр юстиции РА Рустам Бадасян принял делегацию во главе с главным советником Бюро по экономической и экологической координации ОБСЕ Андреем Мунтяном.
Об этом сообщили в  Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства здравоохранения Республики Армения.
Следует отметить, что в рамках проекта, начатого совместно с Европейской организацией, ОБСЕ поддерживает процесс создания специализированного антикоррупционного правоохранительного органа в Армении.
Министр Бадасян поблагодарил представителей ОБСЕ за эффективное сотрудничество и обсудил с партнерами процедуру и инструментарий для формирования двух новых органов - Антикоррупционного комитета и Комиссии по предупреждению коррупции, а также лучшую практику и опыт аналогичных органов в ряде европейских стран.
Представитель ОБСЕ Андрей Мунтян поблагодарил за прием и подтвердил готовность ОБСЕ оказывать помощь в борьбе с коррупцией.