Ոստիկանները բացահայտել են Լերմոնտովո գյուղում կատարված դանակահարությունը (տեսանյութ)
Օգոստոսի 11-ին, ժամը 18.15-ին, ոստիկանության Մաշտոցի բաժնում հիվանդանոցից հաղորդում էր ստացվել, որ «որովայնի կտրած-ծակած վերք» ախտորոշմամբ իրենց մոտ բուժօգնության է տեղափոխվել Նորքի 33-ամյա մի բնակիչ:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել էր, որ տուժողը մարմնական վնասվածքը ստացել է նույն օրը, ժամը 11.30-ին, Լոռու մարզի Լերմոնտովո գյուղի Այգեգործական փողոցում անհայտ անձանց հետ վիճաբանելիս:
Նախապատրաստված նյութերը տարածքային կարգով ուղարկվել են ոստիկանության Գուգարքի բաժին:
Ձեռնարկված միջոցառումներով ոստիկանության Գուգարքի բաժնի ծառայողները տեղեկություններ ստացան, որ տուժողին մարմնական վնասվածք է պատճառել Երևանի, Բակունցի փողոցի 25-ամյա մի բնակիչ:
Օգոստոսի 19-ին, հարազատների հետ տարված բացատրական աշխատանքների շնորհիվ, կասկածվողը ներկայացել է բաժին և խոստովանել, որ Լերմոնտովո գյուղի Այգեգործական փողոցում տուժողի հետ ծագած վիճաբանության ժամանակ դանակով 2 անգամ հարվածել է նրա որովայնին:

Полицейские раскрыли случай ножевого ранения в селе Лермонтово (видео)
11 августа в 18:15 в отделение полиции Маштоцского района из больницы поступило сообщение о том, что в больницу с диагнозом “колото-резаная рана брюшной полости” доставлен 33-летний житель Норка.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ Полиции РА, выехавшая на место оперативная группа выяснила, что пострадавший получил телесные повреждения в этот же день в 11: 30 при споре с неизвестными на Садоводческой улице села Лермонтово Лорийской области.
Подготовленные материалы были направлены в Гугаркское отделение полиции.
В результате предпринятых мероприятий сотрудники Гугаркского отдела полиции получили сведения о том, что пострадавшему телесные повреждения нанес 25-летний житель Еревана, поживающий на улице Бакунца.
19 августа, благодаря разъяснительной работе, проведенной с родными подозреваемого, он сам явился в отделение и признался, что во время ссоры с потерпевшим на Садоводческой улице села Лермонтово нанес ему два удара ножом в живот.