Կանխվել է Իրանից ՀՀ «մեթամֆետամին», «հերոին» և «մեթադոն» տեսակի թմրամիջոցների տեղափոխման փորձը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՊետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչությունը շարունակում է պայքարը թմրամիջոցների և հոգեմետ նյութերի` ՀՀ սահմանով անօրինական տեղափոխման ուղղությամբ: Մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության աշխատակիցներն օրերս «Ագարակ» պետական սահմանային անցակետում Իրանից Մեղրիի սահմանային անցակետ ավտոբուսով ժամանած ԻԻՀ քաղաքացու զբաղեցրած նստարանի նստատեղի տակից հայտնաբերել են 102.09 գրամ ընդհանուր քաշով «մեթամֆետամին» տեսակի թմրանյութին նմանվող սպիտակ, բյուրեղանման զանգվածներ: Զննության արդյունքում բացահայտվել է նաև 29.08 գրամ ընդհանուր քաշով «հերոին» տեսակի թմրանյութին նմանվող, բաց շագանակագույն զանգված:
ՊԵԿ աշխատակիցները թաքստոցից հայտնաբերել են նաև առանց մակնշման 53 հատ դեղահաբ, որոնք, ըստ Իրանի քաղաքացու՝ «մեթադոն» տեսակի թմրամիջոցներ են:
Փաստի առթիվ կազմված նյութերը տրամադրվել են ՊԵԿ քննչական վարչությանը: Հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 267.1 հոդվածի 1-ին մասի և 266-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով: ԻԻՀ քաղաքացին կալանավորվել է:

Предотвращена попытка перевозки из Ирана в РА наркотиков типа “метамфетамин”, “героин” и “метадон”
Управление по борьбе с контрабандой Комитета государственных доходов продолжает борьбу против незаконной перевозки наркотических средств и психотропных веществ через границу РА.
Сотрудниками Управления по борьбе с контрабандой на днях,  на государственном пограничном пропускном пункте “Агарак” из-под сидения гражданина ИРИ, прибывшего на автобусе из Ирана в Армению, была обнаружена белая кристаллообразная масса, похожая на наркотик метамфетамин общим весом 102,09 грамма.
В результате осмотра была выявлена также и светло-коричневая масса, похожая на наркотик героин общим весом 29.08 грамма.
Сотрудники КГД обнаружили в тайнике также и 53 таблетки без маркировки, которые, по словам гражданина Ирана, являются наркотиками метадон.
Материалы, составленные по данному факту, переданы следственному управлению КГД. Возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 267.1 и части 1 статьи 266 Уголовного кодекса РА. Гражданин Ирана арестован.
Уведомление: обвиняемый в преступлении считается невиновным, пока его вина не доказана приговором суда,  вступившим в законную силу.