Տեղի է ունեցել Բանակային միջազգային խաղերի խորհրդի նիստը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՌԴ մերձմոսկովյան «Ալաբինո» զորավարժարանի «Պատրիոտ» ավանի նիստերի դահլիճում տեղի է ունեցել Բանակային միջազգային խաղերի ասոցիացիայի խորհրդի նիստ, որի շրջանակում քննարկվել են Բանակային միջազգային խաղերին վերաբերող մի շարք հարցեր, մասնակից պետությունների բարձրաստիճան սպաները հանդես են եկել ելույթներով:
Նիստի ավարտին տեղի է ունեցել պարգևատրում, որի շրջանակում ՀՀ ԶՈւ ՄՊՎ պետի տեղակալ գնդապետ Սասուն Բադասյանը պարգևատրվել է «Մատուցած ծառայությունների համար» մեդալով և նշանակվել է ասոցիացիայի փոխնախագահ:
Բանակային միջազգային խաղերի շրջանակում ներդրդած ջանքերի և ակտիվ մասնակցության համար պարգևատրվել են նաև ՀՀ ԶՈւ ՄՊՎ ՀՊԲ ԶՏԱՊ բաժանմունքի պետ, փոխգնդապետ Գագիկ Գևորգյանը, նույն բաժանմունքի ավագ սպա, փոխգնդապետ Արտակ Պոդոսյանը, ՀՀ ԶՈւ սպառազինության վարչության զրահատանկային ծառայության հաշվառման բաժնի ավագ սպա, փոխգնդապետ Դավիթ Զաքարյանը:

Состоялось заседание Совета Армейских международных игр
В зале заседаний  подмосковного полигона “Алябино” поселка “Патриот” состоялось заседание Совета Ассоциации Армейских международных игр, в рамках которого был обсужден ряд вопросов, касающихся Армейских международных игр, на котором с речами выступили высокопоставленные офицеры государств-участников.
По завершении заседания состоялось награждение, в рамках которого заместитель начальника ГСУ ВС РА полковник Сасун Бадасян был награжден медалью “За заслуги”  и назначен вице-президентом Ассоциации.
За свой внесенный вклад и активное участие в Армейских международных играх были награждены также начальник отдела по связям с общественностью, подполковник Гагик Геворкян, старший офицер того же отделения, подполковник Артак Подосян, старший офицер отдела учета бронетанковой службы управления вооружения ВС РА, подполковник Давид Закарян.