Քոչարյանի աջակիցներն ակցիա էին անում ԲԴԽ-ի մոտ (տեսանյութ)
Այսօր Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցները բողոքի ակցիա էին իրականացնում ԲԴԽ-ի դիմաց։ Նրանք նշում էին, որ արդեն մեկ տարի է, ինչ չի ձեւավորվում դատարան, որը կքննի Քոչարյանի կալանքի հարցը:
Ակցիայի մասնակիցները հայտարարեցին, որ Քոչարյանի գործը քննող դատավորների նկատմամբ իրականացվում է ճնշում եւ անօրինական գործողություններ։ Ցուցարարներն ասացին, որ արդեն 3-րդն օրն է՝ իրենք ցույց են անում, սակայն ԲԴԽ-ից արձագանք չկա:
Հավաքվածները ցանկանում էին, որ ԲԴԽ նախագահը դուրս գա եւ իրենց հետ հանդիպի իրենց։ Սակայն նրանց հետ հանդիպեց ԲԴԽ մամուլի ծառայության ղեկավարը եւ առաջարկեց իրենց հարցերը գրավոր ներկայացնել։

Сторонники Кочаряна провели акцию у ВСС (видео)
Сегодня сторонники Роберта Кочаряна провели акцию протеста напротив ВСС. Они отмечали, что уже год как не формируется суд, который расследует вопрос ареста Кочаряна.
Участники акции заявили, что на судей, расследующих дело Кочаряна, оказывается давление и незаконные действия. Демонстранты сказали, что уже 3-й день они проводят демонстрацию, однако от ВСС нет реакции.
Собравшиеся хотели, чтобы председатель ВСС вышел и встретился с ними. Однако с ними встретился руководитель пресс-службы ВСС и предложил представить свои вопросы в письменном виде.