Ստամբուլի օդանավակայանում հայկական ազգային պար են պարել (տեսանյութ)
«Կարին» ազգագրական երգի ու պարի համույթը Մըշու Խըռ և Փափուռի է պարել Ստամբուլի օդանավակայանում։ Համույթի ղեկավար Գագիկ Գինոսյանի խոսքով՝ սա առաջին նմանատիպ դեպքը չէ։
«Կարին» համույթն ամեն անգամ, երբ լինում է Ստամբուլում, պարում է օդանավակայանում կամ հրապարակում՝ սկսած 2011-ի ապրիլի 24-ից։ Նախորդը «Աթաթուրք» օդանավակայանում էր։
«Ֆինանսական պատճառներով հաճախ ստիպված ենք լինում այլ երկրներ ճամփորդելիս մեկնել Ստամբուլի օդանավակայանից, բայց ամեն անգամ հայկական ազգային պարեր ենք պարում։ 2011-ի ապրիլի 24-ին Ստամբուլի հրապարակում երգեցինք «Գինի լից» երգը  և պարեցինք։ Այդ ժամանակ մեզ մոտեցավ մի ոստիկան՝ զգուշացնելու, որ չի կարելի պարել, պատճառաբանեցինք, որ մրցույթի ենք մեկնում և պիտի փորձ անենք»։
Այս անգամ խումբը վերադառնում էր շուրջերկրյա ճամփորդությունից։ Համույթը մասնակցում էր Լիտվայում կայացած ամենամյա միջազգային ծովի փառատոնին, նաև Ռումինիայում տեղի ունեցած «Ստրադա արմենիասկա» («Հայկական փողոց») փառատոնին։ Վերջինի փակումը վստահված էր «Կարին» համույթին։
«Փառատոնին շատ մեծ ազդեցություն էինք թողել բոլորի վրա և Ռումինիայի Արտաքին գործերի նախարարության մշակույթի վարչության պետը 2-3 անգամ մեր ելույթներից հետո մոտենում էր և ասում էր՝ «Ես ապշած եմ ձեր պարի հզորությունից։ Ես չգիտեմ՝ իմ դողն ինչպես զսպեմ և ասեմ, թե ինչ եմ զգում ձեր պարելու ընթացքում»։  Կես կատակ- կես լուրջ ասեմ, որ բացօթյա բեմն անընդհատ քանդվում էր մեր պարելու ընթացքում, և ստիպված էին լինում պարբերաբար ձգել այն»,- նշեց Գագիկ Գինոսյանը։

В Стамбульском аэропорту танцевали армянский национальный танец (видео)
Поддержи А1+!Ансамбль этнографической песни и пляски «Карин» станцевали Мшухр и Папури в Стамбульском аэропорту. По словам руководителя ансамбля Гагика Гиносяна, это – не первый подобный случай.
Ансамбль «Карин» каждый раз, когда бывает в Стамбуле, танцует в аэропорту или на площади, начиная с 24-го апреля 2011 года. Предыдущий танец был в аэропорте «Ататурк».
«По финансовым причинам мы часто бываем вынуждены, путешествуя в другие страны, вылетать из Стамбульского аэропорта, но каждый раз танцуем армянские национальные танцы. 24-го апреля 2011 года на площади Стамбула спели песню «Налей вина» и станцевали. Тогда к нам подошел полицейский, чтобы предупредить, что нельзя танцевать, мы обьяснили тем, что отправляемся на соревнование и должны репетировать».
На этот раз группа возвращалась из кругосветного путешествия. Ансамбль участвовал в ежегодном международном фестивале моря в Литве, а также в фестивале «Страда армениска» («Армянская улица») в Румынии. Закрытие последнего было доверено ансамблю «Карин».
«На фестивале мы оказали очень большое влияние на всех, и начальник управления культуры Министерства иностранных дел Румынии 2-3 раза после наших выступлений подходил и говорил: «Я поражен мощью вашего танца. Я не знаю, как сдержать свою дрожь и сказать, что я чувствую во время вашего танца». Полушутя, полувсерьез скажу, что сцена под открытым небом постоянно разрушалась во время нашего танца, и они были вынуждены периодически ее натягивать», - отметил Гагик Гиносян.