Գողություն օծանելիքի խանութից (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով միջոցներ են ձեռնարկվում՝ պարզելու օծանելիքի խանութից առերևույթ հափշտակություն կատարած անձի ինքնությունը։
2019թ. հունիսի 10-ին ՀՀ ոստիկանությունում քաղաքացին հաղորդում է տվել այն մասին, որ Մաշտոց փողոցում գտնվող օծանելիքի խանութ-սրահից օրեր առաջ գողություն է կատարվել՝ պատճառելով զգալի չափերով նյութական վնաս:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ոստիկանության Կենտրոն բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 1-րդ մասի հատկանիշներով, որով նախաքննությունն իրականացվում է ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում:
Նախաքննության ընթացքում ստացվել է դեպքի վայրը տեսանկարահանող սարքի տեսագրությունը, ենթարկվել զննության:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական գործողություններ՝ օբյեկտիվ իրականությունը բացահայտելու համար։
Խնդրում ենք նշված անձին ներկայանալ վարույթն իրականացնող մարմին, կամ ովքեր ճանաչում են նրան, որևէ տեղեկություն ունեն նրա ինքնության կամ գտնվելու վայրի մասին, հայտնել ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժին:

Ограбление парфюмерного магазина (видео)
В следственном отделе административных районов Кентрон и Норк-Мараш следственного управления Еревана Следственного комитета РА ведется расследование по факту установления личности человека, который, предположительно, ограбил парфюмерный магазин.
В отделе информации и по связям с общественностью Следственного комитета РА сообщили что, 10 июня 2019 г.  гражданин в Полиции РА дал показание о том, что несколько дней назад в пафюмерном магазине на улице Маштоца была совершена кража, причинен материальный ущерб в значительных размерах.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 177 Уголовного кодекса РА, предварительное следствие по которому ведется в следственном отделе административных районов Кентрон и Норк Мараш Следственного комитета РА.
В ходе предварительного следствия была получена и осмотрена видеозапись с места происшествия. Предпринимаются необходимые следственные и процессуальные действия для выявления объективной действительности.
“Просим указанное лицо явиться в орган, осуществляющий производство, или тех, кто его знают, имеют какие-либо сведения о его личности или местонахождении, сообщить в следственный отдел административных районов Кентрон и Норк Мараш СК Армении”, - говорится в сообщении.