Գեղարքունիքում ապօրինի փայտանյութով արտադրամաս է հայտնաբերվել (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ ոստիկանության ԿՀԴՊ ԳՎ կոռուպցիայի և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների հակազդման վարչության ծառայողները օպերատիվ տվյալներ են ստացել, որ Գեղարքունիքի մարզի Արծվաքար համյանքում գտնվող փայտամշակման արտադրամասում օգտագործվում է ապօրինի փայտանյութ։
Տեղեկությունների հիման վրա ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհից արտադրամասում հայտնաբերվեց 5 խորանարդ մետրից ավելի գերան ու 80 քառակուսի մետր մանրահատակ, որոնց օրինականությունը հավաստող փաստաթղթեր չեն եղել։
Դեպքի առթիվ նախապատրաստված նյութերի հիման վրա ոստիկանության Գավառի բաժնում քրեական գործ է հարուցվել, որն ուղարկվել է տարածքային քննչական բաժին՝ նախաքննության։

В Гегаркунике обнаружен цех с незаконной древесиной (видео)
Поддержи А1+!Сотрудники Управления по противодействию преступлениям, направленным против коррупции и экономических преступлений ГУ полиции РА получили оперативные сведения, что в цехе по обработке древесины, находящемся в общине Арцвакар Гегаркуникской области, используется незаконная древесина.
Благодаря оперативно-розыскным мерам, предпринятым на основании сведений, были обнаружены свыше 5 кубометров дров и 80 квадратных метров паркета, документов, удостоверяющих законность которых, не было.
На основании материалов, подготовленных в связи с происшествием, в Гаварском отделении полиции возбуждено уголовное дело, направленное в региональное следственное отделение – на предварительное расследование.