Պահեստազորի մայորը վերսկսեց հացադուլը
Պահեստազորի մայոր Ցոլակ Խաչատրյանն այսօր «Ա1+»-ին տեղեկացրեց ՀՀ կառավարության շենքի առջև հացադուլը վերսկսելու մասին։
Հացադուլը վերսկսելու պատճառն այն է, որ իր ներկայացրած պահանջներով (Պաշտպանության նախարարությունից պահանջում է միանվագ փոխանցել զորացրվելուց հետո աշխատավարձի տասնհինգապատիկը, փոխհատուցում է պահանջում շաբաթ օրերին աշխատելու համարհեղ) դեռևս էական առաջընթաց չկա։
Հուլիսի 24-ին «Ա1+»-ի հետ զրույցում նա ասել էր, որ իր պահանջների  կատարման ուղղությամբ նոր քայլեր են իրականացվում, և ժամանակավորապես դադարեցնում է իր հացադուլը, իսկ որևէ էական քայլ չկատարվելու դեպքում վերսկսելու էր այն օգոստոսի 5-ին։

Майор в запасе возобновил голодовку
Майор в запасе Цолак Хачатрян сегодня сообщил “А1+” о возобновлении голодовки напротив здания правительства РА.
Причина возобновления голодовки в том, что согласно представленным им требованиям (требует от Министерства обороны единовременно перечислить десятикратную зарплату после демобилизации, требует компенсацию за работу по субботам – авт.) пока нет существенного прогресса.
24-го июля в беседе с “А1+” он сказал, что в направлении выполнения его требований предпринимаются новые шаги, и он временно прекращает свою голодовку, а в случае, если не будет совершено существенных шагов, он возобновит ее 5-го августа.