Պահեստազորի մայորը մինչև օգոստոսի 5-ը դադարեցրել է հացադուլը
Աջակցիր «Ա1+»-իներեկ կրկին հացադուլ հայտարարած պահեստազորի մայոր Ցոլակ Խաչատրյանն այսօր դադարեցրել է այն։
«Ա1+»-ի հետ զրույցում նա ասաց, որ իր պահանջների (Պաշտպանության նախարարությունից պահանջում է միանվագ փոխանցել զորացրվելուց հետո աշխատավարձի տասնհինգապատիկը, փոխհատուցում է պահանջում շաբաթ օրերին աշխատելու համար – հեղ․) կատարման ուղղությամբ նոր քայլեր են իրականացվում։
Խաչատրյանն ասաց, որ նոր դիմում է փոխանցել կառավարության քաղաքացիների ընդունելության և դիմումների քննարկման վարչություն՝ նշելով մինչև օգոստոսի 5-ը հացադուլը դադարեցնելու, իսկ պահանջները չկատարվելու դեպքում՝ նորից սկսելու վերաբերյալ։

Майор войск запаса до 5-го августа прекратил голодовку
Поддержи А1+!Майор войск запаса Цолак Хачатрян, который вчера вновь объявил голодовку, сегодня прекратил ее.
В беседе с “А1+” он сказал, что предпринимаются новые шаги в направлении выполнения его требований (он требует от Министерства обороны единовременно перечислить пятнадцатикратный размер зарплаты после демобилизации, требует компенсации за работу по субботам – ред.).
Хачатрян сказал, что перечислили новое заявление в управление приема граждан и обсуждения заявлений правительства, отметив, что он прекратил голодовку только до 5-го августа, а в случае невыполнения требований, начнет ее снова.