Օրացույց. 31-ը հուլիսի. Տեղացիները փակել էին Արմավիր-Գյումրի կենտրոնական մայրուղին (տեսանյութ)
Հայաստանի պահպանողական կուսակցության առաջնորդ Միքայել Հայրապետյանը 1999-ի հուլիսի 31-ին հայտարարում է, որ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսի հոկտեմբերյան ընտրություններում պաշտպանում է Արարատյան թեմի առաջնորդական փոխանորդ, Հայաստանի քաղաքացի Գարեգին արքեպիսկոպոս Ներսիսյանի թեկնածությունը; Հայրապետյանը խնդիր չի տեսնում, որ ինքը քաղաքական գործիչ լինելով խառնվում է կրոնական կառավարման գործերին
2000 թվականի այս օրը խաղաղ պայմաններում զոհված զինծառայողների ծնողներին իր մոտ է հրավիրում Ռոբերտ Քոչարյանի աշխատակազմի ղեկավար Արտաշես Թումանյանը; Այս կանայք միայն մեկ բան են պահանջում՝ բացահայտել ծառայության ընթացքում իրենց որդիներին սպանողներին։
Մի քանի քաղաքական գործչի սպանության համար ցմահ դատապարտված Արմեն Տեր Սահակյանի փաստաբանն ասում է, որ նրան առավելագույն պատիժ են սահմանել Վանո Սիրադեղյանի դեմ ցուցմունք չտալու համար։Սակայն նախաքննության ընթացքում քննիչներին հաջողվել էր կորզել այդպիսի ցուցմունք
2000 թվականի այս օր հայտնի է դառնում, որ շուտով Հայաստանի ջրային համակարգը կաշխատի ջրաչափերով։
Գյուղատնտեսության նախարարությունում մրցույթին մասնակցող 7 կազմակերպությունից որ մեկը պիտի արտադրի ջրաչափ
Այս քաղաքացին 2000 թվականի այս օրերին «Արմենթելից» տեղեկանում է, որ մեկ ամիս առաջ ինքը զանգել է Հնդկական օվկիանոսում գտնվող մի կղզի Դիեգո Գարսիա անունով, որտեղ ապրում են պապուասներ;
Սահմանադրական դատարանի փոխնախագահ Վլադիմիր Հովհաննիսյանը 2000 թվականի հուլիսի 31-ին լրագրողներին տեղյակ է պահում, որ քաղաքացիներին աշխատանքով ապահովելը Սահմանադրությամբ պետության իրավաբանական պարտքն է; Արմավիրի մարզի Հացիկ ավանում ոռոգման ջրի բացակայությունը
2001-ի հուլիսի 31-ի շոգ օրը տեղացիներին ստիպել էր փակել Արմավիր-Գյումրի կենտրոնական մայրուղին։
Հոկտեմբերի 27-ին տուժած պատգամավորները 2001-ի այս օրը դատավարության ժամանակ հնարավորություն ունեցան Նաիրի Հունանյանին անձամբ հարցնել՝ ովքե՞ր են ծծել ժողովրդի արյունը։ «Բոլորը, ովքեր իշխանության մաս էին»,-ասում է ամբաստանյալը։ «Միասնություն» խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանն այլ հարց ուներ։ Ի դեպ, այս դատավարության ժամանակ տուժողներն իրար հետեւից լքում են դատարանի դայլիճը չստանալով իրենց հետաքրքրող հարցերի պատասխանները, իսկ մեղադրող կողմը դժգոհում է, որ ամբաստանյալին հարցեր տալու համար տուժողներ չկան
Զեյթունի ուսանողական հանրակացարանի 8-րդ մասնաշենքի բնակիչներին 2001-ի այս օրերին կառավարությունը հրահանգել է մինչեւ օգոստոսի 1-ը ազատել շենքը։ Բնակիչները կասկածներ ունեն, որ կառավարությունն ուզում է շենքը սեփականաշնորհել
2007-ի հուլիսի 31-ին ՀՀԿ-ական պատգամավոր, Հայաստանի արդարադատության նախկին նախարար Դավիթ Հարությունյանն ասում է, որ Հայաստանում մարդիկ ոստիկանությունից ավելի են վախենում, քան հանցագործներից: «միայն ոստիկանությանն ուղղված քննադատությունը բավարար չէ, անհրաժեշտ են համակարգային լուծումներ»,-ասում է ՀՀԿ-ական պատգամավորը:

Календарь: 31-е июля: Местные перекрыли центральную магистраль Армавир-Гюмри (видео)
Лидер консервативной партии Армении Микаэл Айрапетян 31-го июля 1999-го заявляет, что на октябрьских выборах Католикоса всех армян защищает кандидатуру представителя Араратской епархии, гражданина Армении архиепископа Гарегина Нерсисяна. Айрапетян не видит проблемы в том, что он, будучи политическим деятелем, вмешивается в дела религиозного регулирования.
В этот день 2000 года родителей военнослужащих, погибших в мирных условиях, п риглашает к себе глава администрации Роберта Кочаряна Арташес Туманян. Эти женщины требуют лишь одного: выявить тех, кто убил их сыновей во время службы.
Адвокат Армена Тер-Саакяна, пожизненно заключенного за убийство нескольких политических деятелей, говорит, что ему установили максимальное наказание за то, что он не давал показаний против Вано Сирадегяна. Однако во время предварительного расследования следователям удалось выманить такое  показание.
В этот день 2000 года становится известно, что вскоре водная система Армении будет работать со счетчиками воды.
Какая из 7 организаций, участвующих в конкурсе в Министерстве сельского хозяйства, должна производить водный счетчик?
Этот гражданин в эти дни 2000 года узнает от «Арментела», что месяц назад он позвонил на остров в Индийском океане под названием Диего Гарсия, где живут папуасы.
Вице-председатель Конституционного суда Владимир Ованнисян 31-го июля 2000 года информирует журналистов о том, что обеспечение граждан работой – главный юридический долг государства по Конституции. Отсутствие воды для орошение в квартале Ацик Армавирской области.
В жаркий день 31-го июля 2001 года местных заставили перекрыть центральную магистраль Армавир-Гюмри.
Депутаты, пострадавшие 27-го октабря, во время судебного процесса в этот день 2001-го получили возможность лично спросить Наири Унаняна, кто высосал кровь народа. «Все, кто являются частью властей», - говорит подсудимый. У  главы фракции «Единство» Галуста Саакяна был другой вопрос. Кстати, во время этого судебного процесса пострадавшие друг за другом покидают зал суда, не получив ответы на интересующие их вопросы, а сторона обвинения недовольствует, что для того, чтобы задать вопросы подсудимых пострадавших нет.
Жителям 8-го корпуса Зейтунского студенческого общежития в эти дни 2001-го правительство распорядилось до 1-го августа освободить здание. У жителей есть подозрения, что правительство хочет приватизировать здание.
31-го июля 2007 года депутат от РПА, бывший министр юстиции Армении Давид Арутюнян говорит, что в Армении люди больше боятся полиции, нежели преступников. «Одной критики в адрес полиции недостаточно, необходимы системные решения», - говорит депутат от РПА.