Առաջիկա օրերին սպասվում է +39․․․+40 աստիճան տաքություն․ Սուրենյան
ՀՀ ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետ Գագիկ Սուրենյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
«Հուլիսի 31-ին և օգոստոսի 1-ին արևադարձային տաք օդային հոսանքների ներթափանցմամբ պայմանավորված բոլոր մարզերում օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա 4-5 աստիճանով, Երևանում, Արարատյան դաշտում և Սյունիքի հովտային գոտում ցերեկը սպասվում է +39․․․+40 աստիճան տաքություն։ Օգոստոսի 2-3-ին օդի ջերմաստիճանը կրկին կնվազի 4-5 աստիճանով։
Հանրապետության հովտային և նախալեռնային գոտիներում բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակը առաջիկա 5 օրերին կպահպանվի»։

В предстоящие дни ожидается +39…+40 градусов тепла: Суренян
31 июля и 1 августа во всех регионах из-за проникновения тропических потоков горячего воздуха температура воздуха поднимется на 4-5 градусов. Об этом на своей странице в Facebook сообщил начальник гидрометцентра МЧС Армении Гагик Суренян.
“В Ереване, Араратской долине и долинах Сюника днем ожидается + 39․․ ․ ․ + 40 градусов тепла. С 2 по 3 августа температура воздуха вновь понизится на 4 - 5 градусов. В долинах и предгорных районах республики высокий риск возникновения пожара в ближайшие 5 дней сохранится”, -отметил Гагик Суренян.