«Տղերք, Ձեզ ասում ենք՝ հանգիստ հեռացեք». Սամվել Բաբայան (տեսանյութ)
Սեպտեմբերի 8-ին Արցախում նախատեսված են ՏԻՄ ընտրություններ։  ԼՂՀ առաջին Պաշտպանության նախարար, Արցախի հերոս, գեներալ-լեյտենանտ  Սամվել Բաբայանը  ենթադրում է, որ Նախագահ Բակո Սահակյանը հրաժարական կտա մինչեւ այդ ընտրությունները, եւ չի կարողանա իր մարդկանց նշանակել համայնքապետերի պաշտոններում։
Ըստ նրա՝ Արցախում տեղի է  ունենում ուժերի միավորում,  եւ  օգոստոսի կեսերին հանրահավաքային շարժմամբ ստիպելու են  Բակո Սահակյանին հրաժարական տալ։ «Տղերք, Ձեզ ասում ենք՝ հանգիստ հեռացեք»,- դիմում է իշխանություններին Սամվել Բաբայանը՝ շեշտելով, որ հազարավոր մարդիկ են դուրս գալու փողոց, եւ 1000 ոստիկանով չեն կարողանալու պահել իրենց իշխանությունը։
«Մեկ ժամվա  ընթացքում 10000 մարդ է հավաքվելու Ստեփանակերտի կենտրոնում»,- ասում է Սամվել Բաբայանը։
Նա նաեւ վստահեցնում է՝ անկախ նրանից՝ իրեն հնարավորություն կտան մասնակցելու Արցախի Նախագահի ընտրություններին, թե ոչ, իր ստեղծած ուժը խորհրդարանական ընտրություններում հավաքելու է հիսուն տոկոսից ավելի ձայն եւ իրականացնելու այն խոստումները, որոնք ինքը տվել է ժողովրդին իր հանդիպումների ընթացքում։
Հիշեցնենք, որ Սամվել Բաբայանը ստորագրահավաք է արել Արցախում՝ սահմանադրական փոփոխություն անելու առաջարկով ։ Այն հնարավորություն կտա ՀՀ քաղաքացիներին եւս մասնակցել ընտրություններին թեկնածուի կարգավիճակով։

«Ребята, говорим вам: спокойно уходите»: Самвел Бабаян (видео)
8-го сентября в Арцахе намечены выборы в ОМС. Первый министр обороны НКР, герой Арцаха, генерал-лейтенант Самвел Бабаян предполагает, что президент Бако Саакян подаст в отставку до этих выборов, и не сможет назначить своих людей на должности начальников общин.
По его словам, в Арцахе происходит объединение сил, и в середине августа, митинговым движением заставят Бако Саакяна подать в отставку. “Ребята, говорм вам: спокойно уходите”, - обращается к властям Самвел Бабаян, подчеркивая, что тысячи людей выйдут на улицы, и 1000 полицейских не смогут удержать их власть.
“За час в центре Степанакерта соберутся 10000 людей”, - говорит Самвел Бабаян.
Он также уверяет: независимо от того, дадут ли ему возможность участвовать в выборах президента Арцаха или нет, созданная ими сила наберет свыше пятидесяти процентов голосов на парламентских выборах и выполнит те обещания, которые она дала на встречах с народом.
Напомним, что Самвел Бабаян провел сбор подписей в Арцахе, с предложением конституционных поправок. Они дадут возможность гражданам РА также участвовать в выборах в статусе кандидата.