53415065_563824840796874_2307898456007507968_n.thumb
Երեկ ուշ գիշերվանից «Ա1+»-ի խմբագրություն են զանգում անանուն քաղաքացիներ և տեղեկացնում այն մասին, թե ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Նարեկ Զեյնալյանը և Արմեն Խաչատրյանը միջամտում են «Գորիս ԲԿ»-ի տնօրենի այսօրվա կայանալիք մրցույթին` թեկնածուներից մեկի՝ Սլավիկ Ամիրյանի օգտին։ Նշենք, որ նա նախկինում եղել է ԲԿ-ի տնօրենը։
Այս առնչությամբ «Ա1+»-ը զրուցեց ԱԺ պատգամավոր, ԱԺ առողջապահության և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նարեկ Զեյնալյանի հետ։
«Բնականաբար՝ սուտ տեղեկություն է, մենք եկել ենք Գորիս, որպեսզի ներկա լինենք մրցույթին, որ ամեն ինչ անցնի՝ լրիվ օրենքի սահմաններում, միջամտության հարց չկա բացարձակ։ Եվ անցնի այն արժանի թեկնածուն, որը կհավաքի առավելագույն միավորներ՝ անկախ նրանից, թե ով կլինի։ Ես՝ որպես համապատասխան հանձնաժողովի նախագահ և պարոն Խաչատրյանը՝ որպես այստեղից ընտրված պատգամավոր, եկել ենք, որ ներկա գտնվենք մրցույթին, որ ամեն ինչ հարթ անցնի»,- ասաց Նարեկ Զեյնալյանը։
Վերջինս նշեց, որ իր համար միևնույնն է, թե ով կանցնի, մրցույթին մասնակցելու համար առաջադրվել է չորս թեկնածու ու մինչ մրցույթը չորսի հետ էլ հանդիպել զրուցել է, բայց ոչ մեկին նախապես չի ճանաչել։
Պատգամավորի խոսքով՝ մյուս մարզերում որտեղ էլ լինի ԲԿ-ի տնօրենի մրցույթ, ինքը տեղի պատգամավորի հետ գնալու է և մասնակցի, որպեսզի հանկարծ տեղի բնակչության մոտ որևէ խոսակցություններ կամ նմանատիպ զանգեր չլինեն։ Ի հավելումն՝ նա նշեց, որ օրենքը պատգամավորին չի արգելում ներկա գտնվել նմանատիպ մրցույթներին։

В конкурс на директора «МЦ Горис» депутаты «Моего шага» не вмешиваются: Нарек Зейналян
Поддержи А1+!С поздней ночи вчерашнего дня в редакцию «А1+» звонили анонимные граждане и сообщали о том, что депутаты НС от фракции «Мой шаг» Нарек Зейналян и Армен Хачатрян вмешиваются в конкурс на директора «МЦ Горис», который состоится сегодня, в пользу одного из кандидатов Славика Амиряна. Отметил, что ранее он был директором МЦ.
В этой связи «А1+» побеседовал с депутатом НС, председателем постоянной комиссии НС по здравоохранению и социальным вопросам Нареком Зейналяном.
«Естественно, это ложная информация, мы приехали в Горис, чтобы присутствовать на конкурсе, чтобы все прошло полностью в рамках закона, вопроса вмешательства абсолютно нет. И пройдет тот достойный кандидат, который соберет максимальное количество очков, вне зависимости от того, кто это будет. Я, как председатель соответствующей комиссии и господин Хачатрян, как избранный отсюда депутат, пришли, чтобы присутствовать на конкурсе, чтобы все прошло гладко», - сказал Нарек Зейналян.
Последний отметил, что ему все равно, кто пройдет, для участия в конкурсе были выдвинуты четыре кандидата и до конкурса он встретился со всеми четверыми и побеседовал с ними, но заранее он никого не знал.
По словам депутата, в других областях, где бы ни был конкурс на директора МЦ, он пойдет с местным депутатом и будет участвовать, чтобы вдруг не было никаких разговоров у местного населения или подобных звонков. В дополнение он отметил, что закон не запрещает депутату присутствовать на подобных конкурсах.