«Մասիվցի Անդիկի» սպանությունը պատվիրված էր. ոստիկանապետ
ՀՀ ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանն այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց, որ հուլիսի 2-ին սպանված «օրենքով գող» «Մասիվցի Անդիկ» մականունով հայտնի Անդրանիկ Հարությունյանի սպանությունը պատվիրված էր:
Նա նկատեց, որ կա պատվեր, կա կատարող: «Շուտով մենք հանրությանը կներկայացնենք այս դեպքի հետ կապված մեր բոլոր հաջողությունները»,- շեշտեց ոստիկանապետը:
Վալերիյ Օսիպյանը, սակայն, այլ մանրամասներ չներկայացրեց:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 3-ին ոստիկանությունը հաղորդագրություն էր տարածել, ըստ որի՝ հուլիսի 2-ի գիշերը՝ ժամը 23.10-ի սահմաններում, ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնում հիվանդանոցից ահազանգ է ստացվել, որ հրազենային վնասվածքով բուժհաստատություն է տեղափոխվել 46-ամյա Անդրանիկ Հարությունյանի դին:

Убийство “Масивского Андика” было заказным: Начальник полиции
Начальник полиции РА Валерий Осипян на созванной сегодня пресс-конференции заявил, что убийство 2-го июля “вора в законе”, известного по кличке “Масивский Андик” Андраника Арутюняна было заказным.
Он отметил, что есть заказ, есть исполнитель. “Скоро мы представим общественности все наши успехи, связанные с этим происшествием”, - подчеркнул начальник полиции.
Валерий Осипян, однако, других подробностей не представил.
Напомним, что 3-го июля полиция распространила сообщение, согласно котором в ночь на 2-е июля, в районе 23.10, в Нор-Норкское отделение полиции поступил тревожный звонок из больнице, что в медицинское учреждение перемещен труп 46-летнего Андраника Арутюняна с огнестрельным ранением.