Մաշտոցի պողոտայում 3 մեքենաներ են բախվել. կան վիրավորներ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀուլիսի 23-ին, ժամը 14:24-ին «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Մաշտոցի պողոտայում` «Ամերիա» բանկի մոտակայքում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ բախվել է երկու ավտոմեքենա, առկա է գազի արտահոսք. անհրաժեշտ է օգնություն:
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ բախվել են «Opel Corsa» (վարորդ՝ Ն.Գ., ծնված 1941թ.), «BMW X6» (վարորդ՝ Վ.Ա., ծնված 1962թ.) և «Mercedes C320» (վարորդ՝ Վ.Գ.) մակնիշների ավտոմեքենաները:
Փրկարարները «Opel Corsa» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդին և «BMW X6» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևոր Է.Ա.-ին (ծնված 1989թ.) մոտեցրել են շտապօգնության ավտոմեքենային. վերջիններս հոսպիտալացվել են Հերացու անվան թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց, որտեղ Է.Ա.-ը, ստանալով համապատասխան բուժօգնություն, դուրս է գրվել, իսկ Ն.Գ.-ի առողջական վիճակը բժիշկները գնահատել են միջին ծանրության:

На проспекте Маштоца столкнулись 3 автомобиля: есть раненые
Поддержи А1+!23-го июля, в 14:24 часов в службу “911” поступил тревожный звонок о том, что на проспекта Маштоца города Еревана, вблизи банка “Америя” произошло ДТП: столкнулись два автомобиля, есть утечка газа, необходима помощь.
Выяснилось, что столкнулись автомобили марок «Opel Corsa» (водитель Н.Г., 1941 г. рождения), «BMW X6» (водитель В.А., 1962 г. рождения) и «Mercedes C320» (водитель В.Г.).
Спасатели приблизили водителя автомобиля марки «Opel Corsa» и пассажира автомобиля марки «BMW X6» Э.А. (1989 г. рождения) к карете скорой помощи, последние госпитализированы в университетскую больницу номер 1 имени Гераци, где Э.А., получив соответствующую медицинскую помощь, был выписан, а состояние здоровья Н.Г. врачи оценили как средней тяжести.