Դատարանում կլսվի դատախազության բողոքը՝ Քոչարյանի գույքի վերաբերյալ
Վաղը՝ հուլիսի 19-ին, ժամը 14:00-ին Վերաքննիչ քրեական դատարանում դատավոր Արսեն Նիկողոսյանի նախագահությամբ տեղի կունենա ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գույքի վրա դրված կալանքի վերաբերյալ դատավոր Դանիբեկյանի կայացրած որոշման դեմ դատախազության կողմից բերված բողոքի քննությունը։ Այդ մասին տեղեկացնում է Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական խումբը։
Հիշեցնենք, որ 2018 թվականի հուլիսի 30-ին, Ռ․ Քոչարյանին մեղադրանք առաջադրելուց 4 օր անց, կալանք է դրվել նրա ինչպես գույքի, այնպես էլ բանկային հաշիվների վրա:
Հունիսի 7-ին Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի, մասնակի բավարարել էր պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանի ներկայացրած բողոքը՝ արձանագրելով Ռոբերտ Քոչարյանի իրավունքների խախտում:

В суде будет заслушана апелляция прокуратуры относительно имущества Кочаряна
В апелляционном уголовном суде 19 июля в 14:00 под председательством судьи Арсена Никогосяна состоится рассмотрение апелляции, приведенной прокуратурой на решение судьи Данибекяна о наложении ареста на имущество второго президента Армении Роберта Кочаряна.
Об этом говорится в заявлении группы защиты Кочаряна.
30 июля 2018 года, через 4 дня после предъявления обвинения Кочаряну, был наложен арест на его имущество и банковские счета.
7 июня суд общей юрисдикции города Еревана под председательством судьи Анны Данибекян частично удовлетворил апелляцию адвоката Ованеса Худояна, зафиксировав нарушение прав Роберта Кочаряна.