Խնդիրն այն չէ, որ չենք ուզում ձրի ջուր տալ. վարչապետ (տեսանյութ)
Կառավարության այսօրվա նիստի ժամանակ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձավ ոռոգման խնդրին, ասաց, որ ահազանգեր են լինում գյուղացիների կողմից՝ ոռոգման ջրի խնդրի հետ կապված:
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը,  անդրադառնալով խնդրին, որպես օրինակ ներկայացրեց Քաղցրաշեն համայնքի խնդիրը:
«Կան դեպքեր, երբ ջուրը համայնքում առկա է, ընկերությունը պատրաստ է տրամադրել ջուր, սակայն ջրօգտագործողները չեն պատրաստվում ստորագրել պայմանագրերը, ասում են՝ չենք ուզում դրա դիմաց վճարել»,- ասաց Սուրեն Պապիկյանը:
Վարչապետն էլ առաջարկեց բնակիչներին ճիշտ ներկայացնել իրավիճակը.
«Խնդիրը ոչ թե այն է, որ մենք չենք ուզում իրենց ձրի ջուր տալ, այլ այն է, որ եթե մենք մեկ, երկու, երեք տարի ձրի ջուր տանք իրենց, հաջորդ տարի էլ ընդհանրապես ջուր չի լինի: Հանկարծ չստացվի, որ մենք չուզողություն ենք անում» ,-ասաց վարչապետը՝ ավելացնելով, որ համակարգում արդեն իսկ ունենք 20 միլիարդ դրամ պարտք:

Проблема не в том, что мы не хотим бесплатно дать воду: премьер-министр (видео)
На сегодняшнем заседании правительства премьер-министр Никол Пашинян обратился к проблеме орошения, сказал, что бывают тревожный звонки от сельчан, связанные с водой для орошения.
Министр территориального управления и инфраструктур Сурен Папикян, обратившись к проблеме, в качестве примера представил проблему общины Кахцрашен.
«Есть случаи, когда в общине вода есть, компания готова предоставить воду, однако водопользователи не собираются подписывать договор, говорят: мы не хотим за нее платить», - сказал Сурен Папикян.
Премьер-министр в свою очередь предложил правильно представить ситуацию жителям:
«Проблема не в том, что мы не хотим давать воду бесплатно, а в том, что если мы будем давать им воду один год, второй, третий, на следующий год воды вообще не будет. Пусть не думают, что мы не хотим», - сказал премьер-министр, добавив, что в системе уже накопился долг в 20 миллиардов драм.