«Ֆեյսբուքի» խափանումից հիմնական բողոքողները Թուրքիայից են. մեդիափորձագետ
«Ա1+»-ն այս խնդրով կապ հաստատեց տեղեկատվական անվտանգության հարցերով  փորձագետ, մեդիափորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանի հետ:
Նա ասաց, որ խնդիրը գլոբալ է, և հիմնական բողոքողները Թուրքիայից են:
Մարտիրոսյանը նաև հավելեց, որ ինքն այժմ Կիպրոսի հունական մասում է, և իր մոտ նույնպես ժամանակ առ ժամանակ չի ստացվում մուտք գործել վերոնշյալ սոցիալական կայքերը:
«Թուրքերի բողոքների մասին տեղեկացել եմ նրանց թվիթթերյան գրառումներից»,- նշեց տեղեկատվական անվտանգության հարցերով փորձագետը:
Հարավային եւ Հյուսիսային Ամերիկաներում և Ասիայում տիրող վիճակի վերաբերյալ փորձագետը դեռևս չի հասցրել տեղեկություն ստանալ:
Նշենք նաև, որ «Հաղորդակ»-ը (Messenger) մասնակիորեն գործում է: «Ա1+»-ի թղթակիցը, ով այժմ ԱՄՆ-ում է, ասաց, որ «Ֆեյսբուք»-ն այնտեղ սովորականի նման աշխատում է:

Основные жалобы на сбои “Фейсбука” поступают из Турции: медиа-эксперт
В связи с этой проблемой “А1+” установил связь с экспертом по вопросам информационной безопасности, медиаэкспертом Самвелом Мартиросяном.
Он сказал, что это – глобальная проблема, и в основном жалобы поступают из Турции.
Мартиросян также добавил, что он сейчас находится в греческой части Кипра, и ему также временами не удается войти в указанные социальные сети.
“О жалобах турок я узнал из их записей в твиттере”, - отметил эксперт по вопросам информационной безопасности.
Эксперт не успел получить информацию о ситуации в Южной и Северной Америках и в Азии.
Также отметим, что Messenger частично работает. Корреспондент “А1+”, находящийся в настоящее время в США, сказал, что там “Фейсбук” работает как обычно.