«Արարատ-Արմենիան» այսօր կրկին կմրցի Շվեդիայի չեմպիոնի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԵրեւանի «Արարատ-Արմենիա» ֆուտբոլային ակումբն այսօր իր երկրորդ հանդիպումը կանցկացնի եվրոպական գավաթներում: Հայաստանի գործող չեմպիոնը ՈՒԵՖԱ-ի չեմպիոնների լիգայի որակավորման 1-ին փուլի պատասխան խաղում Ստոկհոլմում կմրցի տեղի ԱԻԿ-ի հետ:
Թիմերի երեւանյան հանդիպումն ավարտվել է մեր ֆուտբոլիստների հաղթանակով՝ 2:1: Հաջորդ փուլ մտնելու համար «Արարատ-Արմենիային» նվազագույնը հարկավոր է չպարտվել 0:1 եւ ավելի խոշոր հաշվով: 1:2-ի դեպքում կնշանակվի լրացուցիչ ժամանակ, իսկ հետո նաեւ 11մ հարվածաշար:
Հարկ է նշել, որ բուքմեյքերները հանդիպման բացահայտ ֆավորիտ են համարում ԱԻԿ-ին, որի հաղթանակը գնահատել են 1,15 գործակցով: «Արարատ-Արմենիայի» հաղթանակին հավատում է ֆուտբոլային 17 փորձագետներից միայն մեկը:
Ինչպես տեղեկացնում է շվեդական ակումբի պաշտոնական կայքը, առայժմ վաճառվել է հանդիպման 8973 տոմս, այն դեպքում, որ ակումբի «Ֆրենդս Արենա» մարզադաշտը տեղավորում է 50 հազար հանդիսական:
Հիշեցնենք, որ ԱԻԿ - «Արարատ-Արմենիա» զույգի հաղթողը հաջորդ փուլում հանդիպելու է «Մարիբոր» (Սլովենիա) - «Վալյուր» (Իսլանդիա) զույգի հաղթողի հետ: Այդ խաղերը կայանալու են հուլիսի 24-ին եւ 31-ին:
Անհաջողության մատնվող թիմը ելույթները կշարունակի Եվրոպայի լիգայի որակավորման 2-րդ փուլում, որտեղ նրա մրցակիցը կլինի չեմպիոնների լիգայի նախնական փուլում սայթաքած «Լինկոլն Ռեդ» (Ջիբրալթար) թիմը:

«Арарат-Армения» сегодня вновь сразится с чемпионом Швеции
Ереванский футбольный клуб “Арарат-Армения” сегодня проведет свой второй матч в европейских кубках. Действующий чемпион Армении в ответном матче 1-го квалификационного этапа Лиги чемпионов УЕФА в Стокгольме сразится с АИК.
Ереванская встреча команд завершилась победой наших футболистов 2:1. Для выхода в следующий тур “Арарату-Армении” как минимум нужно не проиграть со счетом 0:1 и крупнее. В случае 1:2 будет назначено дополнительное время, а затем и серия пенальти.
Следует отметить, что букмекеры считают явным фаворитом встречи АИК, победу которого оценили коэффициентом 1,15. В победу “Арарат-Армении” верят только один из 17 футбольных экспертов.
Как сообщает официальный сайт шведского клуба, пока проданы 8973 билетов на матч, тогда как стадион клуба “Френдс Арена” вмещает 50 тысяч зрителей.
Напомним, что победитель пары АИК – “Арарат-Армения” в следующем туре встретится с победителем пары “Марибор” (Словения)  - “Валюр” (Исландия). Эти матчи состоятся 24-го и 31-го июля.
Команда, потерпевшая неудачу, продолжит выступления во 2-м квалификационном этапе Лиги Европы, где ее соперником будет команда “Линкольн Ред” (Гибралтар), потерпевшая неудачу на предварительном этапе лиги чемпионов.