2570494333690e16ba342953c90429ac
Այսօր՝ հուլիսի 12-ին, խոշոր ու ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 00։05-ի սահմաններում Թբիլիսյան խճուղում՝ թիվ 27/7 հասցեի դիմաց, բախվել են Գուրգեն Ս.-ի վարած Mercedes մակնիշի 71 NV 001 համարանիշի և Չարենցավան քաղաքի բնակիչ՝ 39-ամյա Սմբատ Մ.-ի վարած Nissan մակնիշի 36 FD 060 համարանիշի ավտոմեքենաները, գրում է shamshyan.com-ը։
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վթարի հետևանքով վարորդներ Գուրգեն Ս.-ն և Սմբատ Մ.-ն, Mercedes-ի ուղևոր՝ Երևան քաղաքի Ջրվեժ թաղամասի բնակիչ, 20-ամյա Ժորա Ա.-ն, Nissan-ի ուղևորներ՝ Չարենցավան քաղաքի բնակիչներ, 65-ամյա Ռոզա Մ.-ն, 67-ամյա Լուսինե Մ.-ն, 8-ամյա Ն. Վ.-ն, 5-ամյա Ա. Վ.-ն մամնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Երևանի տարբեր հիվանդանոցներ։
Վիրավորներին առաջինը օգնության են հասել քաղաքացիները, այնուհետև օպերատիվորեն դեպքի վայր ժամանած արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի փրկարարները հատուկ տեխնիկայի միջոցով ավտոմեքենաներից դուրս են բերել վիրավորներին։
Ֆոտոլրագրողը հայտնում է, որ վարորդներից Գուրգեն Ս.-ն Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոնում ժամեր անց գիտակցության չգալով՝ մահացել է, իսկ նրա ուղևոր Ժորա Ա.-ն հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին շտապօգնության ավտոմեքենայի մեջ գիտակցության չգալով՝ մահացել է։ Վիրավորներից Ռոզա, Լուսինե, Սմբատ Մ-երը տեղափոխվել են Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոն, իսկ երեխաներ Ն. և Ա. Վ-երը տեղափոխվել են Իզմիրլյան բժշկական կենտրոն, որտեղ առաջինը բուժօգնություն ստանալուց հետո տեղափոխվել են Սուրբ Աստվածամայր բժշկական կենտրոն։
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը պարզում են վարորդների, մահացածների և վիրավորների ամբողջական ինքնությունը։ Ֆոտոլրագրողը հայտնում է նաև որ ըստ նախնական տեղեկությունների՝ վթարի մեղավորը եղել է Mercedes-ի վարորդը, ով մեծ արագությամբ ընթանալով՝ դուրս է եկել հանդիպակաց երթևեկելի գոտի և բախվել Nissan-ին. իսկ Nissan-ի մեջ եղել է մի ամբողջ ընտանիք, ովքեր մեկնում էին Վրաստան՝ ամառային հանգստի։

2570494333690e16ba342953c90429ac
Сегодня, 12-го июля в Ереване произошла крупная и трагическая авария. В районе 00:05 на Тбилисском шоссе напротив адреса 27/7 столкнулись автомобили марки Mercedes 71 NV 001, управляемый Гургеном С., и автомобиль марки Nissan с госномером 36 FD 060, управляемый 39-летним жителем Чаренцавана Смтабом М., пишет shamshyan.com.
Как сообщает с места события фотожурналист Гагик Шамшян, вследствие аварии водители Гурген С. и Смбат М., пассажир Mercedes-а житель квартала Джрвеж города Еревана, 20-летний Жора А., пассажиры Nissan-а, жители города Чаренцаван, 65-летняя Роза М., 67-летняя Лусине М., 8-летняя Н.В., 5-летняя А.В. с телесными повреждениями перемещены в различные больницы Еревана.
Первыми на помощь пострадавшим пришли граждане, затем спасатели пожарно-спасательного отряда спасательной службы  Министерства чрезвычайных ситуаций, оперативно выехавшие на место события, при помощи специальной техники извлекли из автомобилей пострадавших.
Фотожурналист сообщает, что один из водителей – Гурген С., в медицинском центре Святой Григор Лусаворич, через несколько часов, не приходя в сознание, скончался, а его пассажир Жора А. по дороге в больницу, не приходя в сознание, скончался в карете скорой помощи. Пострадавшие, Роза, Лусине, Смбат М. Перемещены в медицинский центр Святой Григор Лусаворич, а дети Н. и А. В. – перемещены в медицинский центр Измирлян, где,  получив первую медицинскую помощь, были перемещены в Медицинский центр Святая Богородица.
Полиция и следственный орган устанавливают полные личности водителей, погибших и раненых. Фотожурналист также сообщает, что по предварительным данным, виновным  в аварии был водитель Mercedes-а, который, едя на высокой скорости, вышел на встречную полосу и столкнулся с Nissan-ом, а в Nissan-е была целая семья, ехавшая в Грузию на летний отдых.