Արսեն Թորոսյանը եւ Իսրայելի դեսպանը համատեղ ծրագրեր սկսելու վերաբերյալ հարցեր են քննարկել
Իսրայելի Պետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Էլիավ Բելոցերկովսկին` պատվավոր հյուպատոս Աշոտ Շախմուրադյանի հետ ճանաչողական այց է կատարել առողջապահության նախարարություն` քննարկելու երկկողմ համագործակցության հեռանկարները նախարար Արսեն Թորոսյանի հետ:
Էլիավ Բելոցերկովսկին ներկայացրել է մի շարք հարցեր կապված երկկողմ համագործակցության հնարավորությունների հետ, որոնք կկարողանան իրականացնել առողջապահության ոլորտում` Իսրայելի փորձի փոխանակման միջոցով:
Կողմերը քննարկել են նաև երեխաների վերականգնման ոլորտում համագործակցության, Իսրայելում ուսուցման ֆինանսավորման աղբյուրների և զանգվածային արտակարգ իրավիճակների դեպքերի համար համատեղ ծրագրեր սկսելու վերաբերյալ հարցեր:
Նախարարը շեշտել է, որ ծրագրերի համատեղ իրագործումը մեծապես կնպաստի Հայաստանի առողջապահության բնագավառի զարգացմանը նշված ուղղություններով և կօգնի ստեղծել փոխշահավետ համագործակցային կապեր:

Арсен Торосян и посол Израиля обсудили вопросы о начале совместных программ
Чрезвычайный и полномочный посол Государства Израиль в Армении Элиав Белоцерковский вместе с почетным консулом  Государства Израиль Ашотом Шахмурадяном совершил ознакомительный визит в Министерство здравоохранения для обсуждения с министром Арсеном Торосяномперспектив двустороннего сотрудничества.
Элиав Белоцерковский представил ряд вопросов, связанных с возможностями двустороннего сотрудничества, которые могут быть осуществимы в сфере здравоохранения посредством обмена опытом с Израилем.
Стороны также обсудили вопросы сотрудничества и в сфере реабилитации детей, создания совместных программ по финансированию обучения в Израиле и для случаев массовых чрезвычайных ситуаций.
Министр подчеркнул, что совместная реализация программ в значительной степени будет способствовать развитию сферы здравоохранения Армении по указанным направлениям и поможет создать взаимовыгодные связи.