Համագյուղացիներին մարմնական վնասվածք է հասցրել. մեղադրանք է առաջադրվել
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ Քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզի քննչական վարչության Նաիրիի քննչական բաժնում ավարտվել է Կոտայքի մարզի Նոր Գեղի գյուղում երկու անձի առողջությանը դիտավորյալ ծանր մարմնական վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը: Մեղադրանք է առաջադրվել 28-ամյա երիտասարդին:
Մինչդատական վարույթում իրականացված քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել են միջադեպի մի շարք հանգամանքներ, շարժառիթը:
Մասնավորապես ՝ Նոր Գեղի գյուղի՝ 1991 թվականին ծնված երիտասարդը 2018 թվականի դեկտեմբերի 6-ին Կոտայքի մարզի Նոր Գեղի գյուղում տեղի ունեցած ավտովթարի կապակցությամբ պարզաբանումներ կատարելու նպատակով 2018թ. դեկտեմբերի 9-ին՝ ժամը 21:30-ի սահմաններում, հանդիպել է իր համագյուղացիների հետ, որոնց հետ ծագած վիճաբանության ժամանակ նրանցից երկուսին պատճառել է ծանր մարմնական վնաս:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ 28-ամյա երիտասարդին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն՝ չհեռանալու մասին:
Նախաքննությունն ավարտվել է, և քրեական գործը՝ մեղադրական եզրակացությամբ, ուղարկվել քրեական գործի նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազին:

Нанес телесные повреждения односельчанам – выдвинуто обвинение
Поддержи А1+!В следственном отделе Наири следственного управления Котайкской области Армении завершено предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по факту умышленного причинения тяжкого вреда здоровью двух лиц в селе Нор Гехи Котайкской области. 28-летнему юноше предъявлено обвинение.
В результате расследования, проведенного в досудебном производстве, был выявлен ряд обстоятельств и мотивов инцидента. В частности, молодой человек 1991 г.р., проживающий в селе Нор Гехи, с целью выяснений в связи с ДТП, произошедшим 6 декабря 2018 года в селе Нор Гехи Котайкской области, 9 декабря 2018 г., в районе 21: 30, встретился со своими односельчанами, во время возникшей ссоры с которыми, двум из них причинил тяжкие телесные повреждения.
По совокупности полученных достаточных доказательств 28-летнему молодому человеку предъявлено обвинение по пункту 1 части 2 статьи 112 Уголовного кодекса РА. В качестве меры пресечения избрана подписка о невыезде.
Следствие завершено. Уголовное дело с обвинительным заключением направлено прокурору, осуществляющему надзор за законностью предварительного следствия.