Գազելի վարորդը, ինչքան հասկանում եմ, մեղք չի ունեցել. Ֆելիքս Ցոլակյանը՝ Զոդի կամրջի վթարի մասին
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունում տեղի է ունենում ՃԿՊԱ շրջանավարտների դիպլոմների հանձնման արարողությունը, որին ներկա են ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը և Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը:
Լրագրողների հետ զրույցում Ֆելիքս Ցոլակյանը անդրադարձավ հուլիսի 6-ին Արարատի մարզի Զոդի կամրջի վրա տեղի ունեցած ավտովթարին, որի հետևանքով 6 մարդ է մահացել:
«Մի քանի անգամ ասել եմ, որ մարդատար բոլոր տրանսպորտային միջոցները ապահովված լինեն կրակմարիչներով, բայց այստեղ գազելի վարորդը, ինչքան հասկանում եմ, մեղք չի  ունեցել»,- ընդգծեց նախարարը եւ հավելեց. «Ճիշտ կլիներ, որ օգտագործեին ոչ թե գազ ու բենզին, այլ դիզել, որ այդպիսի բռնկում չառաջացնի»:
Ինչ վերաբերում է Վրաստանում  հուլիսի 7-ին տեղի ունեցած ավտովթարին, որի հետևանքով 3 հայ քաղաքացի է մահացել,  ապա նախարարը տեղեկացրեց, որ  այսօր տուժածներից 3-ին կտեղափոխեն Հայաստան:
«Այնտեղից իրենց շտապօգնության մեքենայով կբերեն, մեր մեքենան կգնա, սահմանին կդիմավորի և կբերի այստեղ: Մյուս երկուսին հնարավոր է սանավիացիայի ինքնաթիռով տեղափոխենք Հայաստան: Ընդհանուր առմամբ, այստեղ սխալը ուրիշ է, իմ կարծիքով՝ սխալը վարորդից է»,- ասաց Ֆելիքս Ցոլակյանը:

Водитель газели, насколько я понимаю, не виноват: Феликс Цолакян – об аварии на Зодском мосту
В Министерстве чрезвычайных ситуаций проходит церемония вручения дипломов выпускников ГАКУ, на которой присутствуют министр ЧС Феликс Цолакян и Министр образования, науки, культуры и спорта Араик Арутюнян.
В беседе с журналистами Феликс Цолакян обратился к аварии на Зодском мосту Араратской области, которая произошла 6-го июля, вследствие которой погибли 6 человек.
«Я неоднократно говорил, что все пассажирские транспортные средства должны быть обеспечены огнетушителями, но здесь водитель газели, насколько я понимаю, не виноват», - подчеркнул министр.
Что касается автомобильной аварии, которая произошла в Грузии 7-го июля, вследствие которой погибли 3 граждан армян, министр сообщил, что 3-х пострадавших сегодня перевезут в Армению.
«Оттуда их привезут на карете скорой помощи – приедет один автомобиль, встретит на границе и привезет сюда. Двух других возможно перевезем в Армению на самолете санавиации. В общей сложности, здесь ошибка другая, я думаю, ошибку допустил водитель»,  - сказал Феликс Цолакян.