Հայկական օրգանիկ արտադրանքի օնլայն վաճառք կկազմակերպվի (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՕրգանիկ չրեր, խոտաբույսեր, պահածոներ: « Agro Log»-ն առաջին կազմակերպությունն է, որ արդեն մի քանի տարի զբաղվում է օրգանիկ գյուղմթերքներով՝ վեց մարզերի օրգանիկ այգիներում աճեցրած պտուղ-բանջարեղեն են վերամշակում, նաև ուրցի, անթառամի և այլ խոտաբույսերի վայրի հավաք են կազմակերպում, վերամշակում և հասցնում սպառողին: Հիմնականում արտերկիր են առաքում: Հայ սպառողը, « Agro Log» ՓԲԸ-ի տնօրեն Արա Մարությանի խոսքով, ցավոք դեռ թերահավատ է:
Օրգանիկ գյուղմթերքների արտադրությունից բացի, դասընթացներ են կազմակերպում ֆերմերների համար, նաև առևտրի գործընթացն են կազմակերպում:
«Կա արտադրողը, կա սպառողը,իսկ նրանց միջև կամուրջ ապահովելը բավական բարդ գործ է, - ասում է պարոն Մարությանը: - Փորձել ենք Փարիզի օրինակով մեքենաներով վաճառք կազմակերպել , սակայն հայկական մենթալիտետը չընդունեց, որ թանկ ապրանքը կարելի է մեքենայից վաճառել: Օրգանիկ արտադրանքի խանութ բացեցինք, դա էլ թանկ էր: Հիմա որոշել ենք օնլայն վաճառք կազմակերպել»:

Будет организована онлайн продажа армянской органической продукции (видео)
Органические сухофрукты, травы, консервы. «Agro Log»  - это первая организация, которая уже несколько лет занимается органической сельской продукцией: обрабатывает фрукты и овощи, выращенные в органических садах шести областей, а также организует сбор, обработку чабреца и других трав и доставляет их потребителю. В основном отправляют за рубеж. Армянский потребитель, по словам директора ЗАО « Agro Log» Ара Марутяна, к сожалению, пока недоверчив.
Помимо производства органических сельских продуктов, организуются курсы для фермеров, а также организуют торговый процесс.
«Есть производитель, есть потребитель, а организация моста между ними – довольно сложный процесс, - говорит господин Марутян. – Мы попытались на примере Парижа организовать продажу в машинах, однако армянский менталитет не принял, что дорогой товар можно продавать с машины. Открыли магазин органической продукции, и он был дорогим.  Сейчас решили организовать онлайн продажу».