Կամուրջ հուշարձանի տարածքում տեղադրված լողավազանը ապամոնտաժվում է
Օշականի կիսաքանդ կամրջի տակ տեղադրված լողավազանի վերաբերյալ ոլորտի պատասխանատու ստորաբաժանմանը իմ կողմից տրվել է հանձնարարական խնդիրը ուսումնասիրելու և դրան լուծում տալու վերաբերյալ:
Այս մասին իր ֆեյսբուքյան գրառման մեջ նշել է Արագածոտնի մարզպետ Դավիթ Գևորգյանը:
«Օշական համայնքի ղեկավարին առաջարկվել է օրենսդրությամբ սահմանված կարգով ապամոնտաժել տեղադրված ժամանակավոր լողավազանը և տարածքը բերել նախկին տեսքին:
Համայնքի ղեկավարը նշել է, որ քաղաքացիների կողմից լողավազանը տարածքում տեղադրվել է ինքնակամ, դրա տեղադրման վերաբերյալ համայնքի կողմից տրված թույլտվություն առկա չէ և պարտավորվել է սեղմ ժամկետում ապամոնտաժել փչովի ժամանակավոր լողավազանը և ապահովել տարածքի նախկին տեսքը:
Արդեն իսկ լողավազանի ջուրը դատարկվել է, ապամոնտաժումը ընթացքի մեջ է: Տարածքը նախկին տեսքին բերելու համար մարզպետարանի կողմից վերջնաժամկետ է սահմանվել հուլիսի 15-ը»,-գրել է մարզպետը:

Бассейн, размещенный на территории памятника Мост, будет демонтирован
Поддержи А1+!Относительно бассейна, размещенного под полуразрушенным мостом в Ошакане, я дал распоряжение об изучении проблемы и ее решении.
Об этом в своем посте в фейсбук отметил губернатор Арагацотна Давид Геворгян.
“Главе общины Ошакан предложено в установленном законодательством порядке демонтировать размещенный временный бассейн и привести территорию в прежний вид.
Глава общины отметил, что граждане установили бассейн на территории самовольно, относительно его размещения нет разрешения общины и обязался в сжатые сроки демонтировать надувной временный бассейн и обеспечить прежний вид территории.
Уже спустили воду в бассейне, демонтаж в процессе. Областная администрация установила срок для приведения территории в прежний вид – 15-го июля”, - написал губернатор.