Ավտոներկրողները վարչապետին հյուր են գնալու (տեսանյութ)
Այսօր կառավարության դիմաց բողոքի ակցիա էին անում ավտոներկրողները: Բողոքի ակցիայի մասնակիցները նշում են ոլորտում առկա մի շարք ապօրինությունների մասին, որոնց շղթան, ըստ նրանց, սկսվում է Բագրատաշենի անցակետից և տարածվում բոլոր գործընթացներում՝ գների սահմանումից մինչև հաշվառում:
«Պետությունն է շահում, ու  ոնց դու ես ասում, պարոն վարչապետ, շահում է պետությունը, շահում են նաև ձեռնարկատերերը։ Բայց հակառակն է արվում, ոչ մեկ չի արձագանքում մեր առաջարկներին:  Փորձել ենք հանդիպել, բայց ոչ մի պետական պաշտոնյա չի արձագանքում: Ստիպված գնալու ենք ճանապարհները փակելու ճանապարհով, էս երկրում մենակ ճանապարհ փակելով է հարց լուծվում»,- ասաց «Իրավունքի սահման» ՍՊԸ-ի տնօրեն Գևորգ Հովհաննիսյանը:
Ավտոներկրողների միության նախագահ Տիգրան Հովհաննիսյանն էլ բարձրախոսով իր  ելույթում ասաց, որ տուփով վաճառվում են մեր բնակիչների հասցեները:
«Եթե ԱԱԾ-ն տեսնում է, որ անգամ բնակիչը մուտք չի գործել ՀՀ տարածք, սահմանում չի՞ հարցնում՝ ընկեր, դու որտեղի՞ց ես հայտնվել Լոռու մարզում, էդ ինչպե՞ս եղավ, որ դու գրանցվեցիր։ Գրանցվում, հետ են վերադառնում Վրաստան, վրացիներից, ադրբեջանցիներից, իրենցից մեքենա են գնում, հետ են գալիս, ձեռք են բերում այդ ապօրինի գրանցումները, մաքսազերծում են ու հետ են գնում: Մարդիկ ծիծաղում են մեր վրա: Մենք գնում ենք, որ մեքենա գնենք, ասում ա՝ ուզում ես առ, ուզում ես՝ մի առ, հեսա կգա ռուսը, ղազախը, կծախեմ իրանց վրա: Մենք պահանջում ենք, որ ԱԱԾ-ն, ոստիկանությունը հենց վաղվանից ոչ թե գնան փռեն պոլին, մարդկանց ձերբակալեն, այլ գործընթաց սկսեն, կարգավորեն»,- ասաց Տիգրան Հովհաննիսյանը:
Վերջինս վստահ է, որ վաղը Բագրատաշենում պիտի մի բան փոխվի:
Եվ կոչ արեց վարչապետին՝ հանձնարարություն տա, քանի որ գիտի, որ եթե նա ուզի,  կանի:
Այնուհետև նա ասաց, որ իրենք չեն ուզում ճանապարհ փակել, բայց կիրակի կամ երկուշաբթի հրավիրում են վարչապետին, կամ իրենք են հյուր գնալու վարչապետին:

Автоимпортеры пойдут в гости к премьер-министру (видео)
Поддержи А1+!Сегодня напротив правительства проводили акцию автоимпортеры. Участники акции протеста отмечают ряд беззаконий, цепь которых, по их словам, начинается с Баграташенского пропускного пункта и распространяются на все процессы – начиная с установления цен до регистрации.
«Государство выигрывает, и как ты говоришь, господин премьер-министр, выигрывает государство, выигрывает также предприниматель. Но делается обратное, никто не реагирует на наши предложения. Мы пытались встретиться, но ни один государственный чиновник не реагирует. Вынужденно мы пойдем по пути перекрытия дорог, в этой стране вопросы решаются только перекрытием дорог», - сказал директор ООО «Граница права' Геворг Ованнисян.
Президент Союза автоимпортеров Тигран Ованнисян в своем выступлении рупором сказал, что адреса наших жителей продаются коробками.
«Если СНБ видит, что даже житель не вступил на территорию РА, не спрашивает на границе: товарищ, откуда ты появился в Лорийской области? Как так получилось, что ты зарегистрировался? Регистрируются, возвращаются в Грузию, покупают автомобили у грузин, азербайджанцев, возвращаются, приобретают эти незаконные регистрации, растамаживают и возвращаются. Люди смеются над нами. Мы едем, чтобы купить автомобиль, говорит: хочешь покупай, хочешь не покупай, сейчас прийдет русский, казах, продам им. Мы требуем, чтобы СНБ, полиция с завтрашнего же дня не шли распластывали по полу, арестовывали людей, а начали бы процесс, урегулировали», - сказал Тигран Ованнисян.
Последний уверен, что завтра в Баграташене должно кое-что измениться.
И призвал премьер-министра дать поручение, поскольку знает, что если он захочет – сделает.
Затем он сказал, что они не хотят перекрывать дорогу, но в воскресенье или понедельник приглашают премье-министра или же они пойдут в гости к премьеру.