Հայաստանի նախագահն իր երախտագիտությունն է հայտնել Շվեյցարական կարմիր խաչին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱշխատանքային այցով Շվեյցարիայի Համադաշնությունում գտնվող` Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Շվեյցարական կարմիր խաչի նախագահ Մաթեո Փեդրազինիի հետ։
Հայաստանի նախագահն իր երախտագիտությունն է հայտնել Շվեյցարական կարմիր խաչին՝ մարդասիրական գործունեության և մեր երկրում իրականացվող ծրագրերի համար, որոնք հիմնականում ուղղված են խոցելի խմբերի խնդիրների լուծմանը։
Հանդիպմանը խոսվել է նաև այս տարվա հոկտեմբեր ամսին Շվեյցարական կարմիր խաչի կողմից Ժնևում նախատեսվող բարեգործական դրամահավաքի մասին, որի հասույթն ուղղվելու է Հայաստանում և աշխարհում իրականացվող մարդասիրական ծրագրերին։

Армен Саркисян выразил свою благодарность Швейцарскому Красному Кресту (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян, находящийся с рабочим визитом в Швейцарской Конфедерации, встретился с президентом Швейцарского Красного Креста Маттео Федразини.
Президент Армении выразил благодарность Швейцарскому Красному Кресту за гуманитарную деятельность и программы, осуществляемые в нашей стране, которые в основном направлены на решение проблем уязвимых групп.
Во время встречи речь шла также и о предстоящем в октябре этого года в Женеве благотворительном сборе средств со стороны Швейцарского Красного Креста, которые будут направлены на гуманитарные программы, осуществляемые и в Армении и во всем мире.