Թբիլիսիի բախումների ժամանակ հայ երիտասարդ է տուժել
Վրաստանում ՀՀ դեսպանության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ հունիսի 20-ի լույս 21-ի գիշերը Թբիլիսիում տեղի ունեցած բախումների հետևանքով տուժածների թվում է ազգությամբ հայ, Վրաստանի քաղաքացի Դավիթ Գրիգորյանը, ով վնասվածքներ է ստացել գլխի շրջանում։
Դավիթ Գրիգորյանին վիրահատել են, այժմ նրա վիճակը բժիշկները գնահատում են կայուն և առողջացման միտում են տեսնում։
Վրաստանում ՀՀ դեսպանության դիվանագետներն այցելել են հիվանդանոց և տեղում հետաքրքրվել տուժածի վիճակով։
Դեսպանությունը մշտական կապ է պահպանում բժիշկների հետ և Դավիթ Գրիգորյանի առողջական վիճակի մասին հանդես կգա հայտարարություններով։

Во время столкновений в Тбилиси пострадал армянин
Среди пострадавших в результате столкновений, произошедших в ночь с 20 на 21 июня в Тбилиси, армянин по национальности, гражданин Грузии Давид Григорян, получил ранения в области головы. Давида Григоряна прооперировали, сейчас его состояние врачи оценивают как стабильное и видят тенденцию к выздоровлению.
“Дипломаты посольства Армении в Грузии посетили больницу и на месте поинтересовались состоянием пострадавшего. Посольство поддерживает постоянную связь с врачами и выступает с заявлениями о состоянии здоровья Давида Григоряна”, - отмечают в посольстве.