Միլիարդավոր դոլարները գտեք, բոլորս կիսվենք. Լևոն Քոչարյան (տեսանյութ)
Հարցին՝ թե Ռոբերտ Քոչարյանն իր նախագահության 40 օրում ինչ է արել մարտի 1-ի գործը բացահայտելու համար. նա պատասխանեց. «Շատ լավ ասացիք 40 օր, ինչ է, պետք է 40 օրում բացահայտվե՞ր այդ ամենը, ինչ եք կարծում»։
Դիտակմանը, թե նրա հայրը ցավակցական խոսք ուղղե՞լ է զոհերի հարազատներին, թե՞ ոչ նա նշեց. Ես չգիտեմ եղել է թե չի եղել, կարծում եմ եղել է։
-Ձեզ չի՞ հետաքրքրում, քանի անշարժ գույք ունեք և ինչպես եք դարձել միլիոնատեր:Լևոն Քոչարյանը պատասխանեց,- չգիտեմ չեմ հաշվել, ինչքան անշարժ գույք ունեմ: Իսկ ինչպե՞ս եք դարձել միլիոնատեր,-ես աշխատել եմ, հիմա ինչ էլ ասեմ դառնալու է շահարկման առարկա, եթե խնդիր են տեսնում թող գնան բողոք ներկայացնեն։ Եկեք սենց պայմանավորվենք, եթե միլիարդավոր դոլարներ կան գտեք որտեղ է պահված բոլորս կիսվենք։ Ես պնդում եմ, որ անօրինական ճանապարհով ունեցվածք չի ձևավորվել, մարդկանց կարծիքը իրականությանը չի համապատասխանում։
Հարցին, թե ճի՞շտ է արդյոք, որ այս ակցիաների կազմակերպիչը ինքն է՝ Լևոն Քոչարյանը, նա պատասխանեց, որ աջակիցներն իր ընկերներն են, իսկ ինչ վերաբերվում է նրան, որ գումարներ են բաժանվում, իր համար շատ ցավալի կլինի իմանալ,որ մարդիկ գալիս են աջակցելու գումարի համար։

Найдите миллиарды долларов, все поделимся: Левон Кочарян (видео)
После судебного заседания Роберта Кочаряна его сын – Левон Кочарян – ответил на вопросы журналистов.
На вопрос, что сделал Роберт Кочарян за 40 дней своего президентства для раскрытия дела 1-го марта, он ответил: “Очень хорошо сказали 40 дней, что за 40 дней должно было быть раскрыто все это, как вы думаете?”
На наблюдение, направил ли его отец слова соболезнования родственникам погибших или нет, он ответил: Я не знаю, было или нет, думаю, что было.
-  Вас не интересует, сколько у вас недвижимости и как вы стали миллионом? Левон Кочарян ответил: не знаю, не считал, сколько у меня недвижимости. А как стали миллионером? Я работал, сейчас что бы я ни делал станет предметом спекуляций, если видят проблему, пусть пойдут подадут жалобу. Давайте договоримся так, если вы найдете где-нибудь миллиарды долларов, все поделимся. Я утверждаю, что незаконным путем собственности не сформировалось, мнение людей не соответствует действительности.
На вопрос, верно ли то, что эти акции организовал он – Левон Кочарян? Он ответил, что сторонники – его друзья, а что касается того, что раздают деньги, для него будет очень болезненно узнать, что люди приходят помогать ради денег.