Վանաձորում նռնակի պայթելու հետևանքով 15-ամյա տղա է տուժել
Հունիսի 14-ին, ժամը 00.10-ին, շտապօգնության կայանից ոստիկանության Բազումի բաժին հաղորդում է ստացվել, որ «աջ դաստակի հրազենային վնասվածք, մարմնի բազմաթիվ բեկորային վնասվածքներ» ախտորոշմամբ հիվանդանոց է տեղափոխվել 15-ամյա պատանի, որը հայտնել է, որ վնասվածքները ստացել է իրենց տանը նռնակի գլխիկի պայթելու հետևանքով:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ պատանին հունիսի 13-ին, ժամը 21.30-ի սահմաններում, իրենց տան իր սենյակում նռնականման իրը քանդելու ժամանակ, պայթուցիչը ձեռքի մեջ պայթելու հետևանքով վնասել է աջ դաստակի մատները:

В Ванадзоре от взрыва гранаты пострадал 15-летний юноша
14-го июня, в 00:10,  из станции скорой помощи в Базумское отделение полиции поступило сообщение, что с диагнозом «огнестрельное ранение правой кисти, многочисленные осколочные повреждения тела» перемещен в больницу 15-летний юноша, который сообщил, что получил повреждения вследствие взрыва головки гранаты у себя дома.
Выехавшая оперативная группа выяснила, что юноша 13-го июня, в районе 21:30, в своей комнате во время разбора гранатоподобного предмета, с взрывчатой в руке, вследствие взрыва повредил пальцы правой кисти.