ՈՒՂԻՂ. Դատարանի մոտ հավաքվել են Քոչարյանի աջակիցներն ու ընդդիմախոսները (տեսանյութ)
Վերաքննիչ դատարանի մոտ իրավիճակը հանգիստ է՝  Ռոբերտ Քոչարյանի   գործով դատավարությունից առաջ։  Դատական կարգադրիչներն առանձնացրել են Քոչարյանի կողմնակիցներին եւ ընդդիմադիրներին՝  հետագա միջադեպերից խուսափելու համար։ Բացի այդ բակում ոստիկանության աշխատակիցներ են։
Նախկին նախագահի կողմնակիցները այսօր եկել են պատրաստված, նրանք «Իմ հերոսը պետք է լինի ազատության մեջ» և այլ գրություններով պաստառներով են: Ինչպես նաև դատարանի դիմաց նրանց կողմից 10 հովանոց են տեղադրվել:
Մյուս խումբը  վանկարկումներ է հնչեցնում «Քոչարյան հանցագործ»:
Այստեղ է ակտիվիստ  Վարդգես Գասպարին՝ Մարտի 1-ի զոհերի նկարներով։
Հիշեցնենք , որ այսօր Մարտի մեկի գործով տուժողների իրավահաջորդների ներկայացուցիչ Վահե Գրիգորյանի և տուժողի ներկայացուցիչ Սեդա Սաֆարյանի կողմից ներկայացված, վերաքննիչ բողոքների քննությունն է տեղի ունենալու:
Քոչարյանի ընդդիմադիրները մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին մարտի 1-ի զոհերի հիշատակը,ապա վանկարկեցին՝ «Պրիվետ,Ռոբ»։

ПРЯМОЙ ЭФИР: У здания суда собрались сторонники и оппоненты Кочаряна (видео)
Поддержи А1+!Около Апелляционного суда ситуация спокойна перед судебным процессом по делу Роберта Кочаряна. Судебные распорядители разделили сторонников и оппонентов Кочаряна во избежание дальнейших инцидентов. Кроме того, во дворе находятся сотрудники полиции.
Сторонники бывшего президента сегодня пришли готовыми, они были с плакатами с надписями «Мой герой должен быть на свободе» и др. А также они установили 10 зонтиков напротив суда.
Другая группа скандирует: «Кочарян – преступник». Здесь находится активист Вардгес Гаспари, с фотографиями жертв 1-го марта.
Напомним, что сегодня состоится расследование апелляционных жалоб, поданных представителем правопреемников пострадавших по делу Первого марта Вагэ Григоряном и представителем пострадавшего Седой Сафарян.
Оппоненты Кочаряна минутой молчания почтили память жертв 1-го марта, затем скандировали «Привет, Роб».